Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rekonstrukce bytu Choceradská
komplexní rekonstrukce bytu 2+1 na Spořilovském sídlišti

Autor: Think Visual | Ondřej Šádek
Adresa: Choceradská, Spořilov, Praha, Česká republika
Realizace: 2015 Užitná plocha: 53 m²


Původní dispozice v bytu činžovním domě byla relativně kvalitní, nicméně trpěla několika klasickými neduhy těchto objektů. Zejména se jednalo o nedostatek úložných prostor a poddimenzovanou koupelnu. Přičtěme k tomu také nevyhovující stav elektroinstalací a celkově jiný styl života v současnosti a máme dost důvodů k přestavbě.
Při zamýšlené rekonstrukci bylo jasné, že vzhledem k uspokojivému stavu bytu se bude muset jednat o velice zásadní zlepšení kvality života, aby byl tento zásah ospravedlnitelný.

Došlo k celkovému přenastavení dispozice. Ložnice a obývací pokoj si vyměnily svá místa v půdoryse, čímž došlo ke spojení pokoje s kuchyní a tak k vytvoření jednoho prostorného obytného prostoru. Ten může být dle potřeby předělen posuvnou multimediální stěnou, která je ze strany kuchyně opatřena tabulovým nátěrem.

Posunutím příčky mezi obytnými místnostmi bylo vyřešeno elegantní oblou stěnou z pískovaného plexiskla.
Umístěním ložnice do původního umístění obýváku vzniklo místo na prostornou šatnu se vstupem z chodbičky. Oddělení klidové části je řešeno posuvnou stěnou opět z pískovaného plexiskla, která poskytuje soukromí, ale současně umožňuje prostup světla skrz celou dispozici bytu.

Zatímco prostorově zůstalo WC nedotčeno, koupelna se rozšířila, aby již nebyla nejstísněnějším pokojem v bytě a vana zde bude nahrazena praktičtějším sprchovým koutem. Vedle širokého umyvadla se našlo místo pro pračku. Nad touto sestavou je umístěna zrcadlová skřínka s led podsvícením. Nad ní je umístěno okno pro přístup denního světla z kuchyně.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 14.04.15
Návštěvnost: 31983 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
... Daniel John 21.04.15 15:37
.... on 28.05.15 10:24
Material nabytek? mdz 01.06.15 10:28
nábytek on 01.06.15 13:11
hezke jim_doma 09.06.15 02:30
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.