Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Obchod Fransýr

Autor: MAAT | Mária Maninová, Andrea Trembuľaková
Adresa: pasáž EGAP, Vodičkova 34, Nové Město, Praha, Česká republika
Projekt: 07 / 2013 Realizace: 09 / 2013


Obchod Fransýr se zabývá prodejem širokého sortimentu především francouzských sýrů, uzenin a dalších produktů. Do centra Prahy přestěhoval majitel obchod z malých prostor na Letné. Nachází se v přízemí funkcionalistického paláce, který dnes patří firmě EGAP a.s. Budova vznikala v letech 1927-29 podle návrhu architekta Františka Troníčka. Jako další přilehlé budovy, byla propojena s rozsáhlou sítí pasáží mezi palácem Lucerna a domem U Nováků. Prostor leží v dvorním traktu, na spojnici mezi těmito domy a díky střešním světlíkům profituje z denního světla v jinak trochu temnější pasáži.
Stavební dispozice je stávající, do bílého vyčištěného prostoru s přiznanými konstrukčními prvky byl v rámci nábytkové vestavby doplněn chlazený sklad a kancelář. Sádrokartonový box nad pracovní plochou skrývá rozvody vzduchotechniky. Prostor má novou podlahu z řezané slinuté dlažby, která má kombinací 4 barev šedé připomínat kostkovaný kuchyňský ubrus.
Materiálově se vybavení obchodu snaží reflektovat jednak péči jakou majitel věnuje prodávanému sortimentu i zákazníkům a také kvalitní zpracování prostor pasáže. Povrch nábytku je z dubové dýhy v kombinaci s panely natřenými černou tabulovou barvou, pracovní deska je z akrylátového kamene.  Prostor doplňují závěsná svítidla z opálového skla. Popisy na tabulích zrealizovala typografka Petra Dočekalová.

foto: Peter Fabo
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 12.03.15
Návštěvnost: 26861 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
bon fromage sandokan 12.03.15 08:56
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.