Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
VIDA science centrum Brno

Autor: K4 a.s. | Zdena Němcová, Jan Lacina, Vladimír Pacek
Spolupráce: Dagmar Sýkorová
Autor expozice: Projektil architekti
Adresa: Křížkovského 522/12, Pisárky, Brno, Česká republika | mapa
Web: www.vida.cz
Investor: Jihomoravský kraj
Realizace: 2011-14

Science centrum je situováno do prostor bývalého pavilonu D brněnského výstaviště. Pavilon byl dokončen v roce 1973 (arch. Zdeněk Denk) s hlavním vstupem orientovaným do areálu Výstaviště jako součást urbanistické struktury pavilonů, postupně budovaných podél ulice Křížkovského. Koncepce rekonstrukce a nového využití prostor pavilonu je charakterizována přesunutím hlavního vstupu z areálu Výstaviště do ulice Křížkovského, do nového vstupního objektu - améby, která je zároveň charakteristickým prvkem nového využití objektu. Společně s přístřeškem u zastávky autobusu je vstupní améba výrazově postavena do kontrastu s původním strohým výrazem pavilonu a tvoří orientační bod pro nový vstup do science centra. Jejich organická forma je tvořena ocelovou konstrukcí s plechovými šablonami na vnitřním plášti a klasickým klempířským oplechováním z vnějšku (dodavatel améby Taros Nova s.r.o.). Vlastní pavilon byl naopak rekonstruován s respektem k původnímu charakteru všech konstrukcí (prostorová příhradovina střechy na 8 mohutných sloupech) a to včetně kompletně nového obvodového pláště, osazeného na původní ocelové konstrukci pláště. Původní kvádr vstupní haly ze strany Výstaviště byl přeměněn na součást expozice - Science Theatre. Na původní hmotě šachty nákladního výtahu bylo navrženo výrazné světelné označení centra pro dálkové pohledy, doposud z finančních důvodů nerealizováno.
Stavba
Dodavatel améby
TAROS NOVA s.r.o.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 18.02.15
Návštěvnost: 27065 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.