Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Scott
pilotní show room firmy

Autor: deyl-šesták-architekti s.r.o. | Marek Deyl, Jan Šesták
Spolupráce: Tomáš Trojan, Vojtěch Jarchovský
Adresa: Dlouhá 6, Praha, Česká republika
Investor: Scottsports s.r.o.
Realizace: 2004 Užitná plocha: 220 m²

Prostor je pilotní show room firmy Scott USA.
Zadání zahrnovalo dva prostory: První, symbolicky nazván „Software“ prezentuje produkty „drobnějšího“ charakteru (oblečení, dresy, doplňky) a druhý sektor byl nazván „Hardware“ – obsahuje produkty pro firmu známější, jako jsou jízdní kola a jejich doplňky, lyže, snowboardy, brýle atd.
Koncept interiéru je založen na novém vloženém prostoru, umístěném do historického prostředí s chaotickými klenbami protínajícími se na styku dvou domů. Základní idea byla respektovat charakter prostoru a výrazné křivky kleneb, ale v posunutém estetickém významu.
Tvar prostoru a jeho dynamika je definován materiálem Barrisol (bílý, matný, lesklý a tansparentní ), vypnutým do AL profilů, tvořících atypickou konstrukci. Toto důsledné použití Barrisolu řeší v podstatě celý prostor. Podlaha je tvořena duralovým plechem a kobercem s jasně viditelnou průběžnou strukturou. Stávající zbylé stěny jsou jen povrchově a barevně upraveny.
Interiér je doplněn subtilním nerezovým policovým systémem a nerezovým pultem s vitrínou. Okna jsou využita jako světelné boxy, nesoucí vizuální informaci (obměňovanou v pravidelných časových intervalech).
vizualizace
Projekt
Fotograf
Filip Šlapal
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Martin Rosa, 29.08.10
Návštěvnost: 56865 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.