Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Serpentine Gallery Pavilion 2015

Autor: selgascano arquitectos | Lucía Cano, José Selgas
Adresa: Kensington Garden, Londýn, Velká Británie
Web: www.serpentinegalleries.org
Realizace: 26.6. - 18.10.2015

Letošní pavilon by se dal přirovnat k nepovedenému pařníku nebo zhmotnění hippiesácké psychedelie. Kritici každým dnem přichází s dalšími vtipnými narážkami na aktuální projekt v Kensingtonských zahradách, ale přitom se shodují v jednom, že se jedná o „jednoznačně nejhorší Serpentine pavilon v jeho patnáctileté historii“. Jisté je, že tento návrh nenechá nikoho bez chladným, což bylo nejspíš hlavním záměrem madridských selgascano. Kde jinde mohou architekti lépe experimentovat, než u letních pavilonů s minimálními nároky na funkčnost a krátkou užitnou dobou.
Chcete zažít, jaké to je uvnitř mýdlové bubliny? Zajeďte si během tohoto léta do Londýna!Hlavní podmínkou při výběru architektů letního pavilonu Serpentine Gallery je, že nesmí mít na britském území doposud žádnou realizaci, což se autorům podařilo splnit celkem snadno, neboť madridský ateliér SelgasCano zatím neměl mnoho příležitostí realizovat stavby mimo španělské území. Zároveň jde o první Španěle, kteří získali příležitost realizovat pavilon Serpentine Gallery.
Translucentní pestrobarevná instalace složená ze čtveřice propletených chodeb byla veřejnosti poprvé představena v únoru letošního roku. Pro madridský architektonický pár José Selgas a Lucía Cano byly pro navrhování rozhodující dva aspekty: královské zahrady v Londýně a jediný transparentní materiál sloužící jako projekční plátno. Navíc vychází z knihy Peter Pan skotského spisovatele Sira Jamese M. Barrieho, z čehož vznikl pavilon stojící někde mezi snem a realitou.
Patnáctý letní pavilon Serpentine Gallery bude přístupný návštěvníkům Kensingtonských zahrad od 26. června do 18. října 2015.
Autor: Petr Šmídek, 18.07.15
Návštěvnost: 21565 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.