Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Mateřská škola Råå
Råå förskola

Autor: Dorte Mandrup Arkitekter | Dorte Mandrup-Poulsen
Zahradní úpravy: Marklaget AB
Adresa: Kustgatan 1, Råå, Helsingborg, Švédsko | mapa
Web: www.helsingborg.se/raaforskola
Projekt: 2008 Realizace: 2013
Užitná plocha: 525 m²

Mateřská škola Råå förskola je umístěna na jižním okraji švédského přístavního města Helsingborg. Nově navržený objekt leží na písečné pláži mezi původní školou a mořským průlivem Øresund. Tvar budovy vychází z  okolní krajiny tvořené nízkými dunami a nezaměnitelnou typologií malých rybářských domků.
Škola se skládá ze čtyř dětských skupin, které disponují samostatnou hernou. Čtveřice skupinových místností se navenek projevuje jako štítová stěna připomínající rybářské domy. Za štíty se ukrývají denní místnosti. Rozměrné otvory na střeše a ve fasádě umožňují blízký kontakt s mořem a okolní krajinou. Navíc poskytují ideální světelné podmínky v průběhu celého roku. Místnosti pro jednotlivé dětské skupiny jsou opticky obklopeny “knihovními stěnami“ z překližky. Společně se zelenou podlahou vytváří konzistentní plynulý prostor, v němž lze zažít průhledy napříč celým domem. Se stávající budovou školy je nová školka propojena krčkem připomínajícího jeskyni. Ve spojujícím krčku jsou umístěny šatny. Venkovní hřiště jsou orientovány k původní škole, aby byly lépe ochráněny před drsným klimatem vanoucímu od moře Øresund. Směrem k moři byly naopak vysázeny rostliny. Vznik projektu se datuje od roku 2008, kdy výsledná podoba vznikala z dlouhého dialogu s budoucími uživateli.
Dorte Mandrup Arkitekter
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 16.01.15
Návštěvnost: 27939 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.