Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Mezonetový byt v Brně

Autor: Mooza Architecture | Petra Bíšková, Klára Císařovská
Adresa: Brno, Česká republika
Realizace: 2014 Užitná plocha: 72 m²

Byt se nachází ve starším brněnském domě nedaleko pivovaru. Původně nabízel malé byty pravděpodobně právě pro zaměstnance pivovaru. Některý z předchozích majitelů propojil dva byty nad sebou do jednoho většího mezonetového. A v takovém stávajícím stavu byt koupila i naše klientka.
Předchozí stavební zásahy vyžadovaly propojení obou pater vnitřním schodištěm, které bylo bohužel orientováno trochu nešťastně s výstupem směrem k oknům. Původní dispozice tedy nabízela obývací pokoj s kuchyní a toaletu v prvním patře a dvě průchozí ložnice a koupelnu v patře druhém.
Nejdůležitějším bodem rekonstrukce byla změna orientace stávajícího schodiště. Výstup v druhém patře tak umožnil vytvořit chodbu, z ní přístupné dvě ložnice a koupelnu. Prostor nad schody byl využit jako vyvýšená postel vyrobená truhlářem na míru. Poslední dispoziční úpravou bylo vytvoření předsíně v prvním patře. Luxferová stěna poloprůhledně oddělila věšáky na kabáty od kuchyně. Dále přišla na řadu výměna podlahové krytiny v celém bytě a nové obklady ve stávající toaletě a samozřejmě i v nové koupelně.
Schodiště zde hraje hlavní roli, proto mu byla věnována pozornost i při vlastním interiérovém vybavení. Místem bylo nutno šetřit kde to šlo, a proto je v prvním patře prostor pod schody využit vestavěnou pohovkou s úložným boxem, která vyplnila i půlkruhovou niku. Na atypickou pohovku navazuje zábradlí se stylizovanou mříží, jejíž až molekulární struktura odkazuje na vědeckou profesi paní majitelky. V prvním patře se prostor nad schody využívá již zmíněnou postelí. Nad hlavou je pak pamatováno i na pár poliček, namísto nočního stolku. Kuchyňská linka, kterou v bytě zanechali původní majitelé prozatím slouží svému účelu a v budoucnu bude pravděpodobně nahrazena linkou novou.
Koupelna v druhém patře je obložena mozaikou s kruhovým dekorem, kde se střídají bílé a tmavě-modré plochy. Do bílé plochy je zakomponován drobný dekor z modrých koleček, která na svá místa podle našeho návrhu umístili šikovní řemeslníci.
Celkové řešení bytu nabídlo praktičtější dispoziční využití i dostatek prostoru pro umístění mnoha knih, květin, suvenýrů z cest i dárků od rodiny a přátel, které majitele obklopují.
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Kateřina Lopatová, 26.01.15
Návštěvnost: 31446 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Skvělé... Tomáš 29.01.15 03:24
taky líbí petranj 29.01.15 18:28
docela pěkné Petra Jarošová 14.03.15 19:04
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.