Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Vinotéka a sýrárna v Blansku

Autor: JEČMEN-CAHA architekti | Jakub Caha, Marek Gabriel Ječmen
Adresa: Náměstí Svobody 13/9, Blansko, Česká republika
Web: www.ubrazdu.cz
Projekt: 2014 Realizace: 2014


Předmětem zadání bylo vytvořit interiér pro vinotéku a sýrárnu na náměstí Svobody v Blansku, v objektu, který prochází celkovou rekonstrukcí, kde v parteru byl rozčleněn na tři samostatné komerční prostory, kde v jednom z nich měla vzniknout právě vinotéka a sýrárna. Původně měla dominovat vinotéka, tedy prodej sudového a lahvového vína. Investor však ve zkušebním provozu zjistil, že se chce více zaměřit na sýry a mléčné výrobky. A tak bylo nutné provést drobné úpravy, jako doplnění o lednici a více policových boxů na doplňkový sortiment.
V objektu se nachází původní trámový strop, který jsme chtěli v návrhu zachovat. Zde jsme však narazili na majitele objektu, který trval na zaklopení sádrokartonem. Co se však povedlo prosadit, bylo zachování zdi ze smíšeného zdiva /kámen, cihla/, na které je zavěšena roxorová klec pro uskladnění lahvových vín. To se také stalo ústředním a dominantním prvkem celého návrhu.  Na tuto klec bylo použito celkem 535 m roxoru o váze 214 kg. Tento rastr je doplněn o lakované OSB boxy, které jsou v mřížce volně loženy a tak je možné interiér libovolně proměňovat během roku. Od toho se pak odvíjel i zbytek mobiliáře. Proti vstupu dominuje chladící lednice na sýry, na kterou navazuje prodejní pult. Za pultem je pak umístěna tabule, s dvaceti výčepy pro sudové víno, na kterou je možné psát aktuální nabídku. Na protější straně jsou pak umístěny policové boxy taktéž z lakovaných OSB desek, ve kterých se nachází doplňkový sortiment a druhá lednice. Pozadí vytváří ornamentální malba válečkem ukončená tenkou linkou ve zlaté barvě, která má odkazovat na zdobení vinných sklepů. Celý prostor je pak propojen liniovým osvětlením, které prochází od vstupu až k zázemí prodejny.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 09.01.15
Návštěvnost: 32179 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.