Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
EMA espresso bar

Autor: Lucie Trnková | I NEED COFFEE
MOLO ARCHITEKTI | Pavel Griz
Adresa: Na Florenci 3, Nové Město, Praha, Česká republika | mapa
Web: www.emaespressobar.cz
Realizace: 2014

EMA espresso bar vyrostl na místě Kavárny Modrý bar. Modrý bar byl pečlivě zakapotovaný a prosáklý olejem z hranolek. Nekompromisní vyklizení ukázalo v plné kráse betonový skelet, ale také žalostný stav všech povrchů. Strop, stěny i podlahy prošly důkladnou repasí. Vše bílé, kromě podlahy s betonovou stěrkou.
Prostorové dělení bylo jasné od začátku. Velký prostor nechat bez vestaveb a veškeré zázemí poskládat do dvou pater "výčnělku" za barem. V horním patře je zázemí pro personál a toalety pro hosty, v přízemí je kuchyně. Mycí pult se povedlo spolu s regály dostat pod komfortní mírné schodiště do horního patra. Součástí schodiště je i lavice pro ty, kteří ještě čekají na svůj příděl. Prostoru dominuje 6,7 m dlouhý bar, na kterém postupně zleva doprava probíhají kávové orgie. Stoly, lavice a barový pult jsou z modřínu, regály, konstrukce schodů a čelo baru z lakovaného ocelového plechu. Sokl ve výloze a lavice u schodiště jsou obloženy bílým keramickým obkladem 15 x 15 cm. Výrazným elementem jsou repasované školní židle, které připomenou dobu, kdy byla jedna pevná linka v ulici a o internetu psal Isaac Asimov.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 17.12.14
Návštěvnost: 32154 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
biodeska Marek 17.12.14 20:03
re: biodeska Pavel Griz 18.12.14 12:23
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.