Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Lékárna Hradební

Autor: Next Level Studio | Michal Kutálek
Adresa: Obchodní 1507, Uherské Hradiště, Česká republika | mapa
Web: www.lekarnahradebni.cz
Projekt: 2010-11 Realizace: 2011-13
Užitná plocha: 115 m²

Lékárna je situována v parteru nově vystavěné polyfunkční budovy v centru Uherského Hradiště.
Současně se zadáním na řešení lékárny byl pro stejnou klientku zpracováván návrh revmato- logické a osteologické kliniky, která se nachází ve stejné budově. Logickým požadavkem klientky bylo proto propojit tyto úlohy stejnými výrazovými prostředky udávající shodný materiálový i tvarový tón. Pro oba zdravotnické provozy byla zvolena bílá barva jako sjednocující a charakteristický výrazový prostředek.

Původní prázdný komerční prostor byl rozdělen sádrokartonovými příčkami na jednotlivé pracoviště a potřebné zázemí lékárníků a především samotný prodejní prostor. Do prodejní části byly vloženy na míru navržené kusy nábytku. Vitríny jsou zavěšené na ztužených sádrokartonových stěnách. Včele vstupní prosklené plochy jsou situovány tvarově výrazné prodejní pulty, které vznikly jakoby roztržením na tři části. Společně s vitrínami přispívají k odlehčení prostoru. Každý pult má ve svých útrobách navrženy odkládací police, výsuvy, prostor pro počítač a slouží jako samostatná prodejní jednotka. Velká nábytková předstěna, jež vytváří optický předěl mezi provozní a prodejní částí lékárny slouží jako úložiště nejčastěji frekventovaných léků. Stěna je oboustranná a ze strany zázemí současně slouží jako příruční sklad léčiv.

Vysoký standard zvolených materiálů byl samozřejmostí již od zadání. Nábytek je vyroben z lakovaných MDF desek ve vysokém lesku. Po dlouhém výběru byla podlaha, z praktických důvodů, zvolena v šedé velkoformátové dlažbě. Bílý prostor je zabarven RGB LED pásky, které vyakcentovávají prodejní plochy. Světelné zvýraznění prostupující přes rozsáhlé zasklení do uličního parteru, slouží zároveň jako jasně rozpoznatelný světelný poutač. Hlavní nasvětlení tvoří zapuštěné linie zářivek integrovaných do sádrokartonového podhledu.

Literatura

Projekt
Fotograf
Martin Kocich
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 08.01.15
Návštěvnost: 27429 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.