Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Severní dvůr Nové radnice v Ostravě

Autor: Ateliér Filandr | Václav Filandr
Adresa: Prokešovo náměstí 8, Moravská Ostrava, Ostrava, Česká republika | mapa
Investor: Statutární město Ostrava
Realizace: 2014

Severní dvůr radnice se nachází uvnitř disposice objektu Nové radnice v Ostravě a je ze všech čtyřech stran obklopen jednotlivými křídly objektu, je propojen s ulicí Horovou průjezdem a s radnicí propojen třemi schodišti. Dvůr nesloužil veřejnosti, byl používán jako provozní, povrch dvora tvořil nekvalitní asfalt, na kterém byly umístěny plechové garáže, viz foto.
Rekonstrukcí byl vytvořen prostor s kvalitní dlažbou, s odpočivnými prvky s jedním stromem (japonská třešeň) s nataženými nerez sítěmi, které slouží jako treláž pro čerstvě zasazené sazenice vinné révy. Umístění treláže umožní jakékoli práce na fasádě objektu. Vzrostlá réva během několika let vytvoří krásné zelené a šťavnaté vymezení této plochy. Část dvora je zastřešena ocelovou konstrukcí se skleněnou výplní.
Prostor nyní může sloužit jako přestávkový dvůr s možností protažení těla na dřevěné lavici, pro posezení i procházku. Bezbarierový přístup (i pro veřejnost) z ulice Horovy umožní tento prostor využít jako multifunkční prostor pro různé presentace, exterierové výstavy výtvarných děl, rauty, setkání s občany, komorní koncerty a jiná vystoupení.  Nová příjezdová rampa a sokl pro v současné době restaurovaný žulový reliéf se státním znakem z 1. republiky (který se našel při výkopových pracích na tomto dvoře) jsou z pemrlovaného betonu, dlažba jesenický mramor a dřevěné prvky - jatoba.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 07.12.14
Návštěvnost: 27861 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.