Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Gill's Coffee SHOP & ESPRESSO BAR
Pražírna, prodejna, espresso bar, eshop

Autor: Fandament Architects | Pavel Lazarov, Václav Kocián, Miroslav Korbička
Adresa: Veveří 456/9, Brno, Česká republika | mapa
Web: www.gills.cz
Realizace: únor 2014 - květen 2014

Pro společnost, která se zabývá zakázkovým pražením kávy z celého světa, jsme vytvořili reprezentativní prostor na ochutnávku čerstvě upražené kávy. V konceptu jsme se snažili zdůraznit různorodost káv po celém světě. Aroma kávy navozuje vůni dálek a její původ. Exotická atmosféra, použití tradičních materiálů nebo dekor domorodých kmenů byli nosnou myšlenkou konceptu. Většina kaváren jsou bílé až sterilně čisté, a proto jsme chtěli vytvořit interiér zabydlenější a útulnější.

V interiéru se promítá kompozice tří hlavních materiálů. Kompaktní monoblok baru je nejexponovanější místo celého prostoru. Čelo i pracovní deska jsou v černé barvě z kompaktních desek Fundermax. Bar je vyvýšený na stupínku, který zdůrazňuje jeho funkci. Je to místo, kde se odehrává celá příprava kávy. Dalším použitým materiálem je dřevo. Materiál dřevěné podlahy se odráží v lamelovém podhledu z masivu. Do podhledu jsou zapuštěná talířové světla o průměru 80 cm. Před barem je umístěno posezení. Tvarově jednoduché dřevěné stolky a židle také z masivu podtrhují individuální charakter celé prodejny. Koncepci materiálů doplňuje designový keramický obklad s černobílou grafikou. Zvolený obklad symbolizuje ornamentálnost etnických vzorů. Po pravé straně naproti baru je mapa celého světa, na kterou je možné umístit popisky lokalit, odkud firma kávu dováží.

Prostor je rozdělen na dvě části. Samotná prodejna je od zázemí oddělená posuvnou stěnou s tabulovou barvou, na které je uvedena aktuální nabídka. V zázemí se nachází jednací místnost s kuchyňkou a toaleta. Přímý vstup z ulice vybízí zákazníky k rychlé ochutnávce té nejlepší kávy.

Stavba
Dodavatel keramických obkladů Aparici
ARCHTILES s.r.o.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 16.12.14
Návštěvnost: 29914 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.