Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Interiér apartmánu a kanceláře v Brně

Autor: artVilla s.r.o. | Vladimír Hipper
Adresa: Kopečná (kancelář), Královo Pole (apartmán), Brno, Česká republika
Realizace: srpen-září 2014

Kancelář
Zadáním investora byla kompletní rekonstrukce kanceláře v Brně, včetně návrhu a dodání nového vybavení. Rekonstrukce spočívala v provedení kompletních přeložek rozvodů dat. i el. kabelů, oprava všech omítek a odstranění omítky a obnažení betonového sloupu. Nově provedené snížení části stropu nad pracovním stolem umožňuje osvětlení bodovými světly v nahodilém rastru, či stmívatelným nepřímým osvětlením LED po celém jeho obvodu.  Na podlahu jsme zvolili zátěžový koberec světle šedého odstínu. Nábytek je vyroben na zakázku v bílém laku v kombinaci světlé javorové dýhy. Kruhový konferenční stolek je osazen na obnažený betonový sloup exentricky. Pracovní stůl v bílém lesku je v čele prostorově "seříznut" pro zvýraznění lomu světla a na pracovní desce je vložena část v  javorové dýze. Čelní nábytková sestava je soubor policového systému s  vloženými výklopnými kontejnery a barevnými otevřenými skříňkami v  bílé, antracitové a žluté barvě. Bílá pracovní židle je od Ch. Eamese s  antracitovým čalouněním. Relaxační křeslo je Egg chair v bílé kůži a trojice křesílek jsou Tulip chair čalouněné světle tyrkysovou kůží. Původní stav kanceláře je přiložen v obrazové části.

Apartmán
Stejný investor nás požádal o zařízení bytu 2+kk v panelovém domě v Brně. Bohužel v době, kdy jsme byli k práci přizváni, byl byt kompletně stavebně zrekonstruován včetně nových dveří a zásadnější stavební práce či změna dispozice již nebyla možná. Proto jsme se omezili jen na nezbytné drobné úpravy včetně vybourání dělících dveří v chodbě a přeložení dat. a el. rozvodů v obývacím pokoji. Naštěstí SDK podhled umožnil zásahy do rozvodů a provedení kompletně nového osvětlení bytu. V celém bytě byla již položena i vinylová podlaha v imitaci dubové desky s drásaným povrchem. V obývacím pokoji jsme navrhli sestavu zavěšených skříněk v  bílé barvě a dvě skříňky ve výrazových barvách. Osvětlení nahodilé trojice je LED páskem. Sestava slouží jak v obytné části, tak i v pracovním koutě, který byl požadavkem investora. Stolek je opět v bílé barvě s třetí výrazovou tyrkysovou barvou. Zásadním přáním invostora bylo ikonické křeslo Barcelona od M. v. d. Rohe. Navrhli jsme tedy dvojici těchto křesel a k tomu levitující sofu vše v bílé kůži. Kuchyň jsme navrhli v bílém lesku (plynový spotřebič byl již osazen) a k tomu doplnili bílý stůl a čtveřici židlí od A. Jacobsena, z nichž jedna je ve výrazové barvě. Ložnice je navržena minimalisticky pouze velká šatní skříň v bílé barvě, postel s obkladem stěny v javorové dýze a bílé zavěšené stolky. Lampičky jsou od A. Jacobsena. Chodbu jsme odstraněním dělících dveří otevřeli, ale zadní část jsme využili k osazení vestavné skříně sloužící jako botník a úložný prostor. Hned vedle vstupních dveří jsme osadili zrcadlo, poličku se zásuvkou a trojicí věšáků.Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 20.12.14
Návštěvnost: 27221 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.