Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Kulturní čtvrť
Kulturværftet Helsingør

Autor: AART Architects
Adresa: Allégade 2, Helsingør, Dánsko | mapa
Web: www.kulturvaerftet.dk
Investor: město Helsingør
Náklady: 42 300 000 Euro Realizace: 2010
Soutěž: 2006 Užitná plocha: 13000 m²

Staré přístaviště ležící v dánském městě Helsingør bylo přestavěno na moderní kulturní centrum. Nová Kulturní čtvrť navržená architektonickou kanceláří AART poskytuje přes 13000 m² ploch pro volnočasové aktivity. Ústředním prvkem celého komplexu je nová knihovna, která se může chlubit čítárnou s výškou přes tři podlaží. Navíc společně s přístavním muzeem, velkým divadelním sálem, výstavními místnostmi, konferenčním centrem, místem pro workshopy a restaurací vytváří atraktivní areál, který toho může mnoho nabídnout.
Souběžně s nábřežím je před cihelnou fasádou vyskládána řada skleněných hranolů vytvářející transparentní oponu překrývajících historickou stěnu. Architekti tímto zásahem do Kulturní čtvrti odůvodňují symbolický přerod staré průmyslové části Helsingøru v moderní kulturní centrum. Prostor, který původně sloužil jako nádvoří tvoří přechod mezi historií a současností, posiluje identitu místní komunity, ale zároveň podporováním vztahů místních s globální společností vyjadřuje mezinárodní význam.
Za expresivní moderní fasádou však zůstává jasně rozpoznatelná historická budova se svým průmyslovým vzhledem. Transparentní plášť zároveň slouží jako k vytvoření přístupové cesta a temperovaného předprostoru.
Kromě rekonstrukce starého přístavního skladiště projekt zahrnoval také přestavbu přístavního doku na moderní muzeum mořeplavectví (nacházející se ve starém suchém doku hned vedle skladiště) a modernizací hradu Kronborg, který se nachází v seznamu světového kulturního dědictví UNESCO a je rovněž dějištěm Shakespearovy hry Hamlet.
AART Architects
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 04.11.14
Návštěvnost: 27704 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.