Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Novostavba bytového domu Fastrova 7

Autor: SCHINDLER SEKO ARCHITEKTI s.r.o. | Jan Schindler, Ludvík Seko
Spolupráce: Hana Kodrová, Petr Ekštein
Adresa: Fastrova 7, Břevnov, Praha, Česká republika | mapa
Investor: MAX Con, spol. s r.o.
Realizace: 2014 Užitná plocha: 530 m²
Plocha pozemku: 451 m² Obestavěný prostor: 3060 m³

Kontext
Dům vznikl v proluce stávající řadové zástavby v atraktivní a zároveň klidné rezidenční části Prahy, na Břevnově. Sousední objekty se vyznačují různorodostí stylů, stáří i kvalit. Spolu s přilehlými ulicemi tvoří poměrně prostorný vnitroblok s udržovanými zahradami. Ulice Fastrova je úzká, jednosměrná, dlážděná kamennou dlažbou s drobným měřítkem domů.

Koncept
Hlavní hmota domu je jednoduchá se sedlovou střechou reagující svým tvarem i výškou na své sousedy. Směrem na jih, do zahrady, je základní půdorysná stopa obdélníku rozšířena o příčné křídlo vsazené do středu jižní fasády. Ukončeno je pultovou střechou, která vychází z hřebene sedlové střechy. Celý dům je zabalen do jednotného plechového pláště z předoxidovaného titanzinkového plechu s pruhy stojatých drážek. Velká prosklení zaručují světlý interiér, který je v kontrastu s tmavým vzezřením domu. Komfortní bydlení v komorním prostředí rostlé zástavby širšího centra hlavního města.

Dispozice
Funkční rozložení domu vychází mimo jiné z terénní konfigurace pozemku, který je dosti svažitý. Jednopodlažního rozdílu výšek zahradní a uliční části jsme využili k vsazení garážového patra se sklepy a technickým zázemím pod terén směrem do zahrady. Pochozí střechu parkingu tvoří terasy bytů. Na uliční fasádě je umístěn vjezd do garáží a hlavní vstup do domu. Komunikační páteř domu je tvořena trojramenným schodištěm, které stoupá kolem výtahové šachty ve středu severní fasády. První nadzemní podlaží obsahuje dvě bytové jednotky. Každá s vlastní jižní terasou a částí zahrady. Ve druhém podlaží se nachází tři byty, v posledním podlaží potom dva mezonetové byty s vloženými galeriemi. Ložnice směřují k severu, obytné prostory jsou otevřené do jižní zahrady. Prostory ve střední části jsou věnovány hygienickému a technickému zázemí.
Stavba
Fasáda
RHEINZINK ČR s.r.o.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 21.08.14
Návštěvnost: 37439 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.