Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rezidence Kopečná

Autor: RAW | Tomáš Rusín, Ivan Wahla
Spolupráce: Lukáš Vágner
Adresa: Kopečná 33, Staré Brno, Brno, Česká republika | mapa
Investor: Domoplan spol.s.r.o.
Projekt: 2010-13 Realizace: 2013-14

Investor preferoval pozemek na ulici Kopečná především kvůli jeho výjimečné poloze. Z bytů je výhled na brněnskou katedrálu, dům je obklopen rekonstruovaným parkem Denisovy sady a majitelé bytů jsou vzdáleni jen několik minut pěší chůze od jednoho z nejkrásnějších a nejživějších brněnských náměstí -  Zelného rynku. Záměrem projektu bylo integrovat nový rezidenční dům do stávajícího kontextu, v němž se objevují typické znaky brněnského meziválečného funkcionalismu i kvalitní eklektické architektury konce 19. století. Tvarosloví domu tak odpovídá moderním architektonickým trendům a zároveň respektuje atmosféru této významné čtvrti.
Snahou bylo navrhnout esteticky i materiálově kvalitní dům s mnoha zajímavými prvky, jakými jsou např. pravidelné linie pásových oken s meziokenními panely z černě probarveného skla. První dvě podlaží jsou obloženy deskami z  přírodního světlého travertinu, který společné s černým mramorem prostupuje také interiérem společných částí objektu. Interiéry bytů jsou vybaveny nadstandardními materiály - masivní dubové podlahy, italské skleněné mozaiky atd. Ke komfortu bydlení přispívá také dostatek podzemních parkovacích míst.
Cílem společného snažení s developerem bylo vytvořit rezidenční dům rezonující s kvalitními trendy současné architektury, vytvářející stabilní architektonickou hodnotu. Dům nenásilně zapadající do výjimečného kontextu okolní zástavby a poskytující jedinečnou příležitost pohodlného bydlení se vší atraktivitou, která k centru města patří.
Projekt
Fotograf
Filip Šlapal
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 12.09.14
Návštěvnost: 45004 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
...Hm... šakal 12.09.14 10:14
Je to vpořádku? Tomáš Dvořák 18.09.14 09:06
čistá práce chrdle 19.09.14 15:52
Teď jsem tedy naštvaný na Tomáše Dvořáka... Martin Veber 20.09.14 10:34
...Ale jóó, pane Dvořáku,... šakal 20.09.14 12:09
...No,... šakal 20.09.14 14:34
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.