Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Studentské koleje Antipodes I
Résidence universitaire Antipodes I

Autor: Herzog & de Meuron | Jacques Herzog, Pierre de Meuron
Umělecká spolupráce: Rémy Zaugg
Adresa: Rue Alain Savary 24-32, campus Montmuzard, Dijon, Francie | mapa
Web: www.u-bourgogne.fr
Investor: Université de Bourgogne
Projekt: 1990 Realizace: 1991-92

V roce 1990 pověřila dijonská univerzita basilejskou kancelář Herzog & de Meuron, aby pro ni připravila revitalizaci campusu Montmuzard na východním okraji města. Jejich projekt zachovává původní charakter osamocených objektů z 50. let 20. století volně usazených v parku a přidává několik nových lineárních objektů, jejichž součástí je také ubytování pro studenty Antipodes I a II, na němž spolupracovali se švýcarským malířem a konceptuálním umělcem Rémy Zauggem. Jednotlivé pokoje jsou řazeny podél velkoryse koncipovaných chodeb, které jsou obloženy hnědou překližkou, aby se u chodeb navodil pocit obývacího pokoje. Přístup do pokojů i na chodby je po venkovních schodištích. Obvodový plášť devíti identických objektů tvoří dva druhy betonu s rozdílnými pracovními postupy: zatímco tmavé parapetní pásy byly odlity na místě, tak prefabrikované díly ze světlého betonu byly již společně se vsazenými hliníkovými okny přivezeny na stavbu hotové. Všech 355 pokojů je zcela identických. Studenti si mohou pouze vybrat, zda chtějí výhled východním nebo západním směrem.
V následujících letech měla na protější straně mírně se svažující ulice Av. Alain Savary vzniknout ještě druhá etapa studentských kolejí Antipodes II, která svou linearitou ještě více zdůrazňovala charakter pevně zdi mezi městem a přírodou. K realizaci druhé fáze však nikdy nedošlo a projekt zůstal na papíře.
Autor: Petr Šmídek, 14.08.14
Návštěvnost: 14856 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2017
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.