Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Rybníky a chaty

Autor: ATELIER 8000 spol. s r.o.
Adresa: Dobčice, Česká republika
Investor: Jiří Střítecký
Realizace: chaty Verunka a Madlenka (2009–10), chata Jirka (zatím nerealizována)"Vlastně pamatuji přírodu ještě jako vyvážené prostředí. Po 40 letech vlastního civilizačního "rozvoje", spíš kotrmelců, už moc vzpomínek z dětství nezbývá. Zpět do dětských snů a pro naše děti je zachovat alespoň ve stopách! Biokoridor Dobčice - Záboří je relativně divoká krajinka, kde ještě roste mnoho druhů rostlin, žije mnoho druhů zvířat a teče voda, i když méně než kdysi. Z důvodů racionálních - retence vody v krajině, přirozené kultivace přírody, připomínání a poznávání - tak i z důvodů duše, pozastavení, jsem se rozhodl krok za krokem, tak jak mi budou síly stačit, realizovat přírodní park."
Jiří Střítecký, červen 2008, kráceno

"Nejdřív první rybník, "Lipanovický", potom "Písařský", pak chatičky a zvířátka - ryby, kachny a bažanti ve voliéře, divocí králíci na ostrůvku, obora pro kozy kamerunské, káně, v plánu byli oslíci, obora pro vysokou zvěř, další rybníky, rozhledna… Táta měl k rybám a rybníkaření vždycky blízko, už jako malý utíkal ze školy na ryby. A nejlepší by přece bylo chytat přímo z mola, dát si víno nebo pivo a třeba na vodě i přespat. Chatičky Verunka a Madlenka jsou umístěny každá na jednom rybníku na dubových pilotách uprostřed vodní hladiny. Mají prostorné molo a haltýř, jsou vybaveny lůžky, kamny, kuchyňkou a sprchou - voda se čerpá ruční pumpou z rybníka. Na břehu je kadibudka a velké ohniště. Elektřina v zájmu zachování autenticity není zavedena, chata je vybavena solárními lampami. Připravuje se třetí, poslední chatička Jirka, která bude mít podobu trupu lodi zabodnutého do vody."
Jiří Střítecký ml., květen 2013, kráceno
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 20.08.14
Návštěvnost: 38100 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Pochvala c_mudrunka 21.08.14 06:54
supr YaM 21.08.14 10:12
Úžasné !!! Matej Farkaš 21.08.14 13:56
PARÁDA!!! Petr Šindelář 22.08.14 12:50
Představte si... Milan 31.08.14 10:44
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.