Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Instalace pro putovní výstavu „Unikáty zemských muzeí“

Autor: WMA architects | Martin Materna, Adam Weczerek
Adresa: Opava, Praha, Brno, Česká republika
Realizace: 2014

Jedná se o výstavní objekt pro plánovanou putovní výstavu "Unikáty zemských muzeí" v rámci akce "200 let muzejnictví". Jedná se o společný projekt tří muzeí - Slezské zemské muzeum v Opavě, Moravské zemské muzeum v Brně a Národní muzeum v Praze.
Objekt bude sloužit k umístění tří hlavních exponátů -  Keltská hlava ze Mšeckých Žehrovic, Věstonická venuše a meteorit z Opavy-Kylešovic. Exponáty budou vystaveny v prosklených trezorových vitrínách. S ohledem na putovní charakter výstavy mezi třemi muzei bude objekt demontovatelný.

Koncept
Jedná se o schránku tří hlavních exponátů - pokladů muzejnictví. Koncept je postaven na navození atmosféry tajemna. Objekt se vnějškově zrcadlí, stává se neviditelným - zobrazuje, zrcadlí okolní současné dění. Opakem je interiér - černý, potažen látkou, tajemná schránka, kde se mění čas a skrývají se zde historické poklady.

Objekt bude umístěn v centrální hale Historické výstavní budovy SZM. Poté se bude stěhovat do Nové budovy Národního muzea v Praze a Moravského zemského muzea v Brně. Materiálové řešení - vnější stěny se budou zrcadlit - leštěný nerezový plech. Vnitřní povrchy budou černé matné - stěny a strop potaženy textilní tapetou, na podlaze bude černý koberec.

Odkazy na výstavu:
www.szm.cz/udalost/272/unikaty-zemskych-muzei.html
www.nm.cz/Historicke-muzeum/Pripravujeme-HM/Unikaty-zemskych-muzei.html
www.mzm.cz/dietrichsteinsky-palac-vystavy/unikaty-zemskych-muzei/
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 26.07.14
Návštěvnost: 26425 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.