Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Vinotéka Alegorie

Autor: Petra Pavelková
Spoluautor: Miroslav Prášil
Adresa: Štěpánská 37, Nové Město, Praha, Česká republika | mapa
Web: www.vinoalegorie.cz
Investor: Zeka gruppo s.r.o
Projekt: 2013 Realizace: 2014
Užitná plocha: 42 m²

Zadání:
Místo, kde se mění rychlost vnímání času. Prostor pro hledání správného vína. Místo odpočinku a střetávání nových lidí.

Koncept vinotéky:
Celý prostor se nesu v duchu názvu vinotéky. Šlo o vytvoření místa, kde bude návštěvník v osobní péči vinaře. Proto zde nenajdete například nápojový lístek. Místo něj dochází k debatám o víně přímo před regálem s víny. Po správném výběru, si návštěvník může víno s dalšími pochutinami vychutnat přímo zde, kde si může zvolit různý typ sezení,( na baru, u stolu a nebo na lavici ve výkladci vinotéky). K orientaci vín slouží velké tabule umístěná na stěnách. Prostoru dominují svítidla NEO, která se zde vznáší jako šperk. Doplňující LED pásky zvýrazňují barový pult a nejlepší výběr vín v regálu. Prostor mění atmosféru jednou měsíčně, když zde proběhne vernisáž obrazů, které další měsíc zdobí zdi vinotéky. Celý prostor se v nočních hodinách vyjímá z hlavní ulice ve skleněném výkladci. Prostor se snažil respektovat svým vzhledem funkcionalistický dům, ve kterém se vinotéka nachází.

Uspořádání prostoru:
Vstup je z hlavní ulice Štěpánská. Je zde bezbariérový přístup. Vinotéka je cca pro 10 návštěvníků. U vstupu se vám nabízí pohled na celou vinotéku. Po pravé straně se nachází sezení na lavici s polštáři ve výkladci, před nimiž se až k baru táhnou stolky se židlemi. Po levici je regálová skříň s víny. Na konci místnosti je toaleta pro návštěvníky. Zázemí pro personál se nachází v podzemním podlaží.

Materiály:
Jsou zde uplatněny tři základní materiály, které jsou ve vzájemném kontrastu. Prvním je stěrka Otocento uplatněna po celém povrchu stěn. Její měnící se povrch vytváří snově romantickou atmosféru interiéru. Kontrastem k tmavé stěně je světlý nábytek (jasan - dýha). Třetí materiál stmelující celý prostor je použitý na stolní a barové desce, jedná se o kamennou dýhu - slate lite. Doplňující materiál jsou kovové prvky s povrchovou úpravou, uplatněné na stolech, baru, lavici a dále na soklech.

Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 26.07.14
Návštěvnost: 30390 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.