Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Powerfit
Klub pro funkční trénink

Autor: Leoš Horák
Mimosa architekti | Petr Moráček
Adresa: Lužická 9, Vinohrady, Praha, Česká republika | mapa
Web: www.powerfit.cz
Projekt: 2013 Realizace: 2014

foto: Eva Vopátková
Dějiny sportu jsou pestré, lemované nezdolnou vůlí i náhodou, stejně jako bývá nezřídka provázen tvůrčí proces. Zásadní okamžiky moderní historie fitness zachycuje „stěna zašlé slávy“ prvního klubu pro funkční trénink v Praze. Jednotlivé milníky jsou zosobněné příběhy, časová osa končí příznačně – vstupem do aktivní části klubu.

1900
: Běh událostí zvrátilo představení pražského cirkusu pana Jakla v Kamhajku u Kolína, jehož hlavní postavou byl obrovitý černoch James Palmare. Ředitel podle zvyku vyzval přítomné k zápasu o ceny. Štíhlý osmnáctiletý mladík odvážně vykročil na podium a za několik minut ležel zápasník na lopatkách. Už roku 1900 se Gustav Frištenský poprvé zúčastnil mezinárodních závodů v Praze a vyhrál nejen v zápase, ale i ve zvedání činek a dokonce v hodu diskem.

1969
: Jako třináctiletý se věnoval fotbalu. Když zjistil, že jeho osobní výkony docházejí jen malého ocenění, ztratil o kopanou zájem. A tak rozšíří svůj sportovní repertoár o plavání, vrh koulí a oštěpem. Teprve když trenér pošle mužstvo do posilovny, poprvé v životě spatří, jak se kulturistům pod tou tíhou napínají ohromné svaly, div neprotrhnou kůži. Vytuší, k čemu je doopravdy povolán. Na soutěži Mr. Olympia 1969 se naposledy nechal Arnold Schwarzenegger vyvést z míry úrovní soupeře a zároveň naposledy ho Sergio Oliva připravil o titul.

2013: Návrh a realizace klubu Powerfit v Praze prověřila schopnosti a ocelové nervy architektonických zápasníků v těžké váze.

2014: Šéftrenér Honza se stal nejen vyznavačem TRX, ale i slovníku jemu vzdálených pojmů a rejstříku nových pohledů vnímání prostoru. Neváhá zasvěcovat návštěvníky klubu do principu čistých linií. Architekti přistoupili k precizaci svých strohých figur, což strhlo nevídanou lavinu zájmu o funkční trénink mezi příznivci této profese.Poznámka: TRX = Total-Body Resistance Exercise = cviky pro zatížení celého těla
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 15.07.14
Návštěvnost: 34960 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Povedené svejky 17.07.14 16:37
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.