Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Akademie múzických umění
Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach

Autor: Konior Studio | Tomasz Mikołaj Konior
Spolupráce: Krzysztof Barysz, Aleksander Nowacki, Andrzej Witkowski
Adresa: ul. Zacisze 3, Katovice, Polsko | mapa
Web: www.am.katowice.pl
Projekt: 2004-06 Realizace: 2005-07
Užitná plocha: 14119 m² Obestavěný prostor: 50040 m³

Po rozšíření katovické hudební akademie vytváří škola v husté městské struktuře nový fragment složený ze dvou bloků: v prvním se nalézá správa školy s knihovnou a v druhém koncertní sál. Nový objekt tvořivým způsobem rozvíjí jazyk historické budovy akademie a navazuje na ni také svými vnějšími rozměry.
Urbanistická koncepce vyústila ve vznik dvou prostorů: otevřeného, který formuje nádvoří u rektorátu, a uzavřeného proskleného atria s foyer a dvoranou. Do akademie nyní vedou dva nové vstupy: komorní vstup na západě ke každodenním činnostem a slavnostní vstup z východu do sálu a foyer.
Ve vstupní hale se koncentrují hlavní funkce domu. Foyer je jedním z prvních zastřešených veřejných prostranství v Katovicích. Jedná se o multifunkční prostor s možností flexibilního uspořádání a jeho jednotlivé části mohou fungovat jako lobby, malá posluchárna nebo výstavní prostor. Hala je po celý rok přístupná veřejnosti.
Hlavní myšlenkou sálu bylo, že by měl být přestavitelný pro různé druhy koncertů i operních představení, od velmi hlasitých po intimní atmosféru komorních koncertů. Proto jsme sál navrhli jako „dvouvrstvý“, obklopený dozvukovým prostorem, který může být v případě potřeby spojen s hlavním sálem díky přestavitelným posuvným panelům. Je to první takto pojatý sál v Polsku.
V areálu akademie jsou nyní i také funkce, které zde dosud chyběly: knihovna, posluchárny, nahrávací studio, kanceláře správy, šatny, konferenční místnost, pokoje pro hosty a podzemní parkoviště.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 05.09.13
Návštěvnost: 24042 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.