Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Vinařství a hotel Marqués de Riscal

Autor: Frank Owen Gehry
Adresa: Calle Torrea 1, Elciego, Španělsko | mapa
Web: www.marquesderiscal.com
Investor: Vinos de los Herederos del Marqués de Riscal S.A.
Realizace: 1999 - 1.6.2006

Autor Guggenheimova muzea v Bilbau se po deseti letech vrátil na místo činu, aby o sto kilometrů jižněji postavil uprostřed vinic luxusní pětihvězdičkový hotel s Michelinskou restaurací. Malé městečko Elciego s tisícovkou obyvatel leží ve slavné vinařské oblast La Rioja na severovýchodě Španělska. Veškeré dění v obci si točí kolem vína a mezi největšího zpracovatele hroznů patří vinařství Marqués De Riscal s více než stopadesátiletou tradicí. Klient se inspiroval modelem Guggenheimova muzea a pověřil stejného architekta, aby vytvořil objekt jehož hlavním úkolem bude přilákat turisty hledající kvalitní víno a neotřelou architekturu.
Na stavbě, která má připomínat ptáka v letu, rozevláté šaty tanečnice nebo víno pryštící z lahve, se započalo již v roce 1999 a jako hlavní architekt se na ní podílel Andy Liu, který byl společně s Edwinem Chanem zodpovědný za vnější vzhled Guggenheimova muzea. Luxusní hotel s restaurací Marqués de Riscal byl dokončen po sedmi letech v červnu 2006. Jeho blyštivé kovové pásy volně poletují nad přísným uspořádáním viničních tratí a lehká ocelová konstrukce kontrastuje se středověkou kamennou katedrálou v obci na protějším kopci.
V hlavní budově o rozloze 2800m² s kromě luxusní restaurace a střešní vinárny s panoramatickým výhledem nachází také čtrnáct hotelových pokoj, jejichž cena se pohybuje kolem 600 euro za noc. Nová přístavba nabízí na ploše 3700m² dalších 29 hotelových pokojů. Převažující částí však nadále zůstávají vinné sklepy, kde dozrává jedno z nejlepších vín oblasti La Rioja.
Autor: Petr Šmídek, 01.06.14
Návštěvnost: 23825 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.