Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Řeznictví a chlévy
Mazlaria, Baugruppe Sut Vitg

Autor: Gion Antoni Caminada
Adresa: Sut Vitg, Vrin, Švýcarsko | mapa
Realizace: 1994-98

Objekt pily ve Vrinu (1995) vychází z prosté úvahy, že místní dřevo nařezané přímo v obci je daleko lepší než to dovezené ze supermarketu, ale především poskytne místním obyvatelům práci. Ze stejných úvah později vznikly také objekty místních stájí (1994) a řeznictví (1998), kde se bez stresu chovají zvířata, popravují a rovnou prodává jejich maso.

„Základní myšlenkou družstevního řeznictví je udržovat v místě přidané hodnoty. Porážka se neodehrává kdesi daleko, ale přímo ve vesnici, a zvířata tak nemusí podstupovat dlouhou cestu. Zpracování, uskladnění i prodej masa se děje přímo v obci.“

„Změna zemědělství vyvolala otázku po umístění a podobě nových, větších chlévů. Odpověď zněla, že zemědělec má mít ve vesnici stále své místo. Z toho vyplynuly tři postupy: stávající chlévy ve vesnici byly rozšířeny, novostavby byly umístěny na okraji obce a vesnice byla rozšířena o skupinu chlévů nových.“
Gion A. Caminada
Autor: Petr Šmídek, 04.06.14
Návštěvnost: 18098 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.