Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Rekonstrukce a interiér bytu, Brno

Autor: Radek Sládeček
Adresa: Bakalovo nábřeží, Štýřice, Brno, Česká republika
Realizace: 2013

Předmětem návrhu a realizace je rekonstrukce bytu o velikosti 2+kk pro rodinu se dvěma dětmi. Celková velikost byla zvětšena na 3,5+kk využitím přilehlého prostoru, původně využívaného pro výsypku popela kotelny.  Čistotu dispozice komplikovalo také  velké komínové těleso.  Původním záměrem bylo komín uvnitř bytů odstranit, vzhledem ke komplikovanému technickému řešení však demolice nebyla realizována. Přes dostatečnou podlahovou plochu bylo již ve fázi studie otázkou, zda bude možné dispozici navrhnout s uspokojivým výsledkem. Velkou motivací byla spokojenost klientů s polohou bytu ve městě i domě, výhledy na okolí. Z velkého množství  půdorysných variant bylo zvoleno řešení  upřednostňující společný život rodiny u jídelního stolu a kuchyně. Tradiční obývací pokoj je minimalizován na televizní místnost v malé hale mezi dětským pokojem a ložnící. Hlavní nedostatek bytu byl použit jako jeden ze dvou ústředních motivů návrhu. Komínové těleso a hmota koupelny – dva výrazné kubusy v otevřeném prostoru kuchyně, jídelny a chodby byly obloženy dubovou spárovkou, která změkčila jejich tvrdost. Obložení stěn také nabízí bezprostřední dotyk se dřevem. Druhým ústředním motivem návrhu je lemování okenních otvorů ve spojené kuchyni s jídelnou. Tento prvek  vyplynul z požadavku klientů na „pec“, místo kde by se mohl příjemně uvelebit táta nebo celá rodina. Spojuje kuchyň a jídelnu, práci a odpočinek, rámuje výhled na Petrov. Klientům patří poděkování za jejich inspirativní podíl na návrhu a zejména samotné realizaci.
Projekt
Fotograf
Jaroslav Hejzlar
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 11.05.14
Návštěvnost: 35767 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.