Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Továrna Sipral

Autor: D. A. Studio | Jaroslav Zima, Stanislav Fiala, Tomáš Prouza, Martin Rajniš
Adresa: Třebohostická 5a, Strašnice, Praha, Česká republika
Web: www.sipral.cz
Investor: Sipral a.s.
Realizace: 1995-96

Výstavba vlastního areálu probíhala ve velmi krátkém čase a za použití vlastních technologií a materiálů. Nový areál je umístěn v průmyslové zóně v Praze 10-Strašnicích v návaznosti na ostatní budovy této zóny. Celá budova je opláštěna stříbrným vlnitým plechem s tepelnou izolací v kombinaci s hliníkovými okny povrchově upravenými přírodní eloxáží. Průčelí objektu dominuje prosklený zavěšený plášť s velkoplošnými izolačními dvojskly, který je kombinován s eloxovanými hliníkovými tlačenými vzorovými plechy a hliníkovými okny s vnějšími žaluziemi. Stříbřité plochy opláštění doplňuje lehce namodralý odstín zasklení. Do přední části je situována administrativní část, v zadní delší části je umístěna výrobní hala. Oba celky jsou od sebe odděleny příčným proskleným koridorem s exteriérovým točitým únikovým schodištěm. Koridor vytváří komunikační, hlukovou a únikovou zónu.
V interiéru je uplatněna kombinace pohledových betonů a přírodního dřeva s prvky ze skla, hliníku a pozinkované oceli. Prosklené schodiště se skleněným zábradlím kontrastuje s pohledovými betony a dodává celému prostoru vzdušnost a reprezentativní charakter. Průhledem přes hlavní prosklenou fasádu, skleněné schodiště a prosklené stěny dělícího koridoru je možné prohlédnout do prostorné výrobní haly. V podélné komunikační ose objektu je umístěn dlouhý střešní světlík, který kromě prosvětlovací funkce vytváří optické propojení administrativní a výrobní části.
Celý objekt je v exteriéru i v interiéru doplněn řadou zajímavých detailů jako jsou např. vnější stabilní horizontální slunolamy z póroroštů, které při slunečném počasí razehrávají fasády stínovými efekty. Nové sídlo Sipralu vytváří důstojné a reprezentativní výrobní a administrativní zázemí umožňující až trojnásobné zvýšení stávající kapacity společnosti.
Stavba
Generální dodavatel
Sipral a.s.
Zdroj: www.sipral.cz
Vložil: Jan Kratochvíl, 15.08.05
Návštěvnost: 59567 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.