Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Sběrna surovin s čistírnou odpadních vod

Autor: Roman Koucký architektonická kancelář
Adresa: Horní Maršov, Česká republika
Realizace: 1992-94


Čistírna odpadních vod je v podstatě rozšířením profilu kanalizace. Veškerá technologie čistírny s kalovým silem, skladem, strojovnou klimatizace a šatnou je v "kamenném bloku" pod zemí na úrovni 0,0 = 559,0 mnm. Terasa na střeše tohoto "kamenného bloku" navazuje na úroveň silnice a mostu. Dřevěná bouda sběrny surovin je na této terase ve výšce + 3,6 m. Hlavní hladká fasáda s římsou +7,2 m se obrací k obci. Okapní římsa jižní fasády tvarem doplňuje jímací zařízení náhonu s jezem a most. Sběrna je rozdělena na čtyři haly dlouhé 7,2 s rozponem 3,6 m. Vedle zateplené kanceláře je hala pro váhu a lis, další dvě jsou pro skladování. Suroviny nevyžadující zakrytí je možné po zvážení házet přímo do kontejnerů na zpevněné části dvora, který je o 2,4 m níže, tedy na kótě +1,2 m. Pro rumy a zelený odpad jsou určeny boxy 3,6 x 7,2 m u vstupu do sběrny. Druhé dva v ose sběrny slouží ke kompostování.
Základním modulem celé stavby jsou čtyři krychle 7,2 x 7,2 m. Tento modul je dále dělen na poloviny a třetiny, tedy ve výsledku na 1,2 m. V tomto modulu je nosná konstrukce, dělení soklu, dřevěný obklad, vrcholy a úžlabí střech, vrata, okna, zábradlí i ostatní detaily a členění.
Ocenění
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 15.08.05
Návštěvnost: 49359 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.