Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Rekonstrukce mezonetového bytu na pražských Vinohradech

Autor: Atelier Vltava | Tomáš Bezchleba, Zbyněk Buchta, Klára Andrlová
Adresa: Vinohrady, Praha, Česká republika
Projekt: 2010-13 Realizace: 2012-14

Koncepce
Mezonetový byt na pražských Vinohradech vznikl adaptací podkroví bytového domu a propojením jednotlivých podkrovních prostor. Klient byt koupil po adaptaci podkroví od předchozího majitele. Byt vykazoval značné nedostatky z hlediska dispozičního řešení a materiálového řešení. Mezi největší nedostatky patřily dělicí skleněné příčky v rámci ložnicového patra s nedostatečnou akustickou a vizuelní dělící funkcí, umyvadlo v rámci chodby ložnicového patra, oddělení záchodu v ložnicovém patře pouze nízkou příčkou od celého prostoru chodby, nedostatek úložných prostor, nedostatečná velikost kuchyňské linky a celkové nekvalitní provedení povrchů a konstrukcí v rámci bytu.

Dispozice
Mezonetové členění dispozice v našem návrhu zajištuje oddělení denní a noční části v rámci jednotlivých pater. Úprava bytu dle návrhu Atelieru Vltava byla realizována na několik etap v letech 2010-13. V první etapě došlo k úpravě horního ložnicového patra mezonetu. Skleněné příčky byly nahrazeny standardními příčkami z SDK a byly narovnány. V rámci dispozice byla vytvořena oddělená koupelna se záchodem a prostorem pro pračku, dvě samostatné ložnice a šatna přičleněná k ložnici rodičů.

V druhé etapě byla realizována rekonstrukce dolního vstupního obytného patra. Zde z hlediska dispozic nedošlo k výrazným zásahům. Byl zachován původní otevřený propojený prostor. Jediným výraznějším stavebním zásahem byla realizace krbové vložky na rozhraní obývacího pokoje a prostoru kuchyně. Vše bylo řešeno převážně formou vestavěného nábytku.

Materiály
Výrazným materiálovým prvkem v bytě je dubová parketová podlaha a dřevěné trámy nesoucí strop nad obytným patrem. Podlaha prošla v rámci rekonstrukce renovací a zůstala ponechána. V koupelnách a ve vstupním prostoru byla nahrazena dlažbou, vzhledem k nižší mechanické odolnosti dubových parket. K výrazné barevnosti podlahy a nosných dřevěných prvků je doplněn nábytek převážně v neutrální šedé a bílé barvě. Výjimkou je nábytek ve vstupní části, který je vzhledem k propojení s oknem volen v textuře rámu dřevěného okna. Povrchy stěn jsou řešeny bílou výmalbou. V části se zvýšeným namáháním je volena stěrka v imitaci betonu s povrchovou úpravou lakem. Materiálově při řešení nábytku převládá MDF s šedou folií v lesku, Corian a Hi-macs v bílé matné barvě a nerezové úchytky a sokly. V obývacím pokoji pak bílou barvu nábytku doplňuje jasanová dýha na ohýbaném nábytku. V rámci rekonstrukce byla většina nábytku navržena na míru Atelierem Vltava.

Osvětlení
Investor nás oslovil zároveň s řešením osvětlení v rámci celého mezonetu. Osvětlení ve vstupním obytném patře je navrženo kombinací závěsných svítidel a stojacích lamp od firmy Artemide. V kuchyni a koupelně v obytném patře je osvětlení doplněno LED pásky vloženými do nik nebo nábytku. V ložnicovém patře je osvětlení řešeno standardně přisazenými svítidly na stěnách.

Závěr
Kompletní rekonstrukce a adaptace podkroví probíhala po částech v letech 2010-13. Výsledkem rekonstrukce je vytvoření kvalitního prostoru pro bydlení na úrovni dnešních standardů a odpovídající lokalitě bytu. V současné době zpracováváme pro investora úpravy prostorů dětských pokojů a ložnice investora. Mezonet na Vinohradech tak bude kompletně dokončen. V Atelieru Vltava po dlouhé a intenzivní spolupráci s klientem doufáme, že celý projekt a jeho realizace splňuje očekávání investora na kvalitní bydlení na pražských Vinohradech.
Atelier Vltava, 04/2014Zdroj: Atelier Vltava
Vložil: Petr Šmídek, 06.04.14
Návštěvnost: 42079 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Poučení Lumír Gazda 10.04.14 09:29
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.