Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Umělecké muzeum Castellón
Museo de Bellas Artes de Castellón

Autor: Mansilla+Tuñón Arquitectos | Luis Moreno Mansilla, Emilio Tuñón Álvarez
Spolupráce: C.Moneo, M.Linares, M.Peralta, A.Regueiro, J.Gimeno, O.Fdez-Aguayo
Adresa: 
Avenida de los Hermanos Bou‪ 28, Castellòn de la Plana, Španělsko | mapa
Web: www.dipcas.es
Investor: Castellón Cultural S.A.
Náklady: 20 000 000 Euro Projekt: 12.1997
Realizace: 06.1998 - 12.2000 Užitná plocha: 14000 m²

Umělecká galerie v Castellón de la Plana je koncipována okolo nádvoří, které zdobí vzrostlé cypřiše. Dvůr byl původně součástí školy Serra Espada.
Uspořádání jednotlivých místností různých velikostí je vázáno na půdorysy stejných rozměrů. Prostory s výškou přes dvě poschodí se příčně linou jako 'prázdný vodopád' a z každého poschodí nabízí rozmanité výhledy.
Obvodový plášť z hliníkových panelů chrání muzeum, které jako sfinga ukrývá městské poklady. Štíhlé a vysoké proporce muzea s výrazným fasádním reliéfem slouží jako vzpomínka na staré kamenné bloky z římského období, které byly nalezeny na místě během vykopávek.
Stavební program se odvíjí podle tradičního scénáře a rozděluje architekturu muzea na čtyři hlavní části: veřejnou, poloveřejnou, soukromou a sklad. Každá z nich je jasně oddělena do samostatných křídel. V chráněné části muzea jsou m.j. umístěny kanceláře. Východní křídlo je vyhrazeno stálým výstavám. Na západní straně, která je mírně vyčleněna od hlavní budovy, se nachází restaurátorské místnosti a ve spodním patře jsou jsou sklady pro obrazy a umělecké předměty.
Hlavní nosná železobetonová konstrukce je vyplněna obvodovými stěnami a opláštěna panely z recyklovaného hliníku. Celou fasádu tvoří dva hlavní prvky: plné hliníkové panely o rozměrech 130 x 90 x 6 cm a prosvětlující žaluzie o rozměrech 120 x 12 x 12 cm.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 01.04.12
Návštěvnost: 15105 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.