Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rekonstrukce v řadovém domě, Praha 4

Autor: Eva Bradáčová
Adresa: Praha, Česká republika
Realizace: 2013 Užitná plocha: 113 m²

Řadový dům se nachází v klidné vilové části Prahy 4. Dům obklopuje velká zahrada a okolní zeleň. Od nastěhování rodiny do vícegeneračního domu se v jejich interiéru nic nezměnilo. S rozrůstající rodinou a novými potřebami se interiér s nábytkem po rodičích začal zaplňovat rychle nakoupeným vybavením. Na základě toho se klienti rozhodli interiér převážně z 90. let přizpůsobit současným potřebám, jak funkčním, tak estetickým.
Největší změnou prošla koupelna. Jde o prostor, který vás naladí do nového dne nebo příjemně zakončí váš večer. Pomocí přímého i nepřímého osvětlení se mohou v koupelně navolit různé světlené atmosféry podle momentální nálady. 3D obklady celou koupelnu oživují stejně jako dominantní naklopené zrcadlo.
V obývacím prostoru se odstranila příčka a barový pult, který odděloval kuchyň od obývacího pokoje. Jídelní stůl se přesunul z obývacího pokoje do zimní zahrady. Ta se díky odstranění posuvných dveří stala okrasou a slunnou oázou celého bytu. Obytný prostor se tak otevřel a propojil.
Pro příjemné večery se v zimních měsících hojně využívá krb a v letních dnech se tráví čas v zimní zahradě. Pro tyto okamžiky bylo navrženo nepřímé osvětlení ve 3D dýhované stěně, která je za pohovkou. Ta je svým odstínem sladěna s podlahou a částí nábytku. Nepřímé osvětlení je také použito za skleněným obkladem a v soklu kuchyňské linky.
Ložnice je zařízena velmi jednoduše. Barevný akcent tvoří grafika na dveřích vestavěné skříně.
Dětský pokoj prošel nejmenšími změnami. Na přání klientů zůstalo zachováno dřevěné obložení pokoje, stávající koberec a žlutá výmalba. K těmto barvám byl laděn zbylý nábytek. Z větší části je tento pokoj dílem klientů.
Projekt
Fotograf
Jiří Ernest
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 01.04.14
Návštěvnost: 36627 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
okna PK 03.04.14 09:34
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.