Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Vinařství 'Hrad'
Bodega 'El Castillo'

Autor: Moral Arquitectura | Fernando Moral Andrés
Spolupráce: T.Gómez, F.Borrego, A.Moral, M.Moral, J.Ramos, J.Sancho, A.Verpont
Adresa: Calle Las Bodegas, Moratinos, Villada, Španělsko
Investor: El Castillo de Moratinos
Realizace: 2011-12 Užitná plocha: 255 m²

foto: Jorge López-Conde
Pouze čas bude tím, kdo bude dotvářet tohle dílo, které nebude nikdy dokončeno. Jsme malé venkovské uskupení s populací kolem dvaceti obyvatel, ale při sčítání jsme podivuhodně mnohonárodnostní. Projekt pokračuje v rekonstrukci a uměřené oslavě dvoustého výročí vinného sklepa na restauraci. Historická podzemní chodba přitom bude sloužit jako hlavní jídelní místnost a do nově přistavěného bloku je umístěn bar, kuchyně a pomocné provozy. U nově navrženého objektu jsme přemýšleli, jak postupovat, aby se zachovala spojitosti mezi všemi místnostmi. Dílo se ukrývá v kopci, je kompletně umístěno v zemi, pevně spojené s nahnědlou skálou, která nabízí dokonalé příležitosti k úpravám.
Původní starý sklep byl celý vykopán ručně, což bylo určující při dalším procesu navrhování. V současné betonové stavbě je uplatněn propracovaný povrch. Do betonové masy byly záměrně vloženy pásy z nepříliš kvalitního dřeva, které jsou určeny k tomu, aby zpráchnivěly a zachytily tak pomíjivou realitu dneška... Původní předtucha se tím uskuteční.
Výsledné zhmotnění myšlenky bylo neustálým, vyčerpávajícím a experimentálním průběžným procesem. Ve skutečnosti jsme museli zapojit všichni vlastníma rukama (udělej si to sám!) společně s vlastníky, kteří vstupovali do všech fází projektu... Výsledný objekt splácí dluh zemi, z níž povstal a zároveň ji chrání. Tvrdá, pevná, vážná hmota... nesoucí otisky klimatu a času.
Moral Arquitectura

Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 16.03.14
Návštěvnost: 31074 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.