Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Vinařství Quinta do Portal
Adega Quinta do Portal

Autor: Álvaro Siza Vieira
Adresa: Celeiros do Douro, Sabrosa, Portugalsko | mapa
Web: www.quintadoportal.com
Realizace: 2008-10Objekt vinařství je rozdělen do čtyř úrovní, aby co nejlépe odpovídal náplni: první úroveň, která je téměř celá ukrytá pod zemí, obsahuje sklady a zázemí. Z přízemí je přes zásobovací rampu přístup do druhého skladového podlaží, šaten a hygienického zázemí zaměstnanců, toalet pro postižené a příručního skladu. Hlavní vstup pro veřejnost se nachází v mezipatře, které zároveň obsahuje degustační místnost s hostincem, zatímco částečně obestavěné nejvyšší poschodí tvoří foyer, auditorium a toalety. Všechna podlaží jsou vzájemně propojená schodištěm s výhledem na řady uskladněných sudů. Objekt doplňují ještě tradiční schodiště, výtahy a nouzové východy. Přednáškový sál v nejvyšším patře se otevírá do částečně zatravněné střešní terasy.
Betonové stěny vinařství tvoří betonové bloky a betonové desky umístěné mezi ocelové sloupy a trámy. Vnější plášť se skládá z břidlicového podstavce, na něhož navazují korkové desky. Stěny a stropy skladových hal jsou z pohledového betonu. Podlahy jsou opatřeny epoxidovou stěrkou a povrchy ocelových konstrukcí jsou ošetřeny ohnivzdornou barvou. Ve zbývajících prostorech jsou na stěnách štukové omítky, dřevěné podlahy a v mokrých provozech mramorové dlaždice. Vnitřní a vnější rámy jsou ze dřeva a oceli.
Alvaro Siza
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 12.03.14
Návštěvnost: 29285 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.