Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Byt U Lužického semináře

Autor: Ivana Dombková
Adresa: Malá Strana, Praha, Česká republika
Realizace: 2013

Prostor vznikl spojením bytu o rozloze 90 m² s velkou terasou a bytu s poloviční rozlohou. Výsledkem byl byt v unikátní lokalitě s výhledem na Karlův most a Pražský hrad.
Propojením bytů se naplnil původní záměr architektky Ivany Dombkové, kterým bylo oddělení soukromé zóny bytu. Ve spodním patře, do kterého se vstupuje po schodech, vznikla ložnice s velkou koupelnou, v horním velkorysý obytný prostor s komfortní šatnou, denní toaletou a s výstupem na terasu.
Horní patro nabízí mimořádné možnosti pro společenský život, který majitelé vedou. Žijí zde zatím bez dětí, proto jim uspořádání prostoru jako jedné otevřené společenské místnosti v patře a jedné ložnice dole vyhovuje.
Vzhledem k zálibě vaření a častým návštěvám hostů kladli majitelé velký důraz na komfortní a kvalitně vybavenou kuchyň. Neobvyklá je šest metrů dlouhá pracovní deska umístěná pod okny, z nichž je skvělý výhled na Pražský hrad.
V celém projektu byl kladen důraz především na jednoduchý design, čisté a nekomplikované linie, logickou návaznost a nenápadné začlenění úložných prostor. V budoucnu mají majitelé záměr rozšířit terasu s venkovní kuchyní a grilem a v případě koupě vedlejší garsonky připojit k bytu ložnici pro hosty. Ta se může v budoucnu změnit v dětský pokoj.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 07.03.14
Návštěvnost: 36682 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
To není byt... Vít Blaha 10.03.14 19:16
Krásné.. Lenka Šiftová 13.03.14 08:59
to je iByt Pavel Janyška 13.03.14 19:27
Naprosto souhlasím... Ivana Havelková 20.03.14 01:49
hmmm Kristýna Jindráková 21.03.14 16:53
Byt u Lužického semináře Brhel9 12.05.14 11:12
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.