Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Vinařství Adega Mayor

Autor: Álvaro Siza Vieira
Adresa: Herdade das Argamassas, Campo Maior, Portugalsko | mapa
Web: www.adegamayor.pt
Realizace: 2006-07Jen málokdy člověka potká příležitost, aby mohl postavit něco v krásné a nedotknuté přírodě, a když už se tak stane, jde o ohromnou zodpovědnost. A projekt nového vinařství pro společnost Naberio v Campo Maior je právě tímto případem. Objekt vinařství je zároveň vyčleněný od zbytku průmyslového areálu.
Při návštěvě místa jsem spatřil dva základní prvky, které pomohly projekt nasměrovat a ovlivnily usazení objektu do krajiny: stávající cesta, která budovu spojuje s průmyslovým komplexem, a hliněný odkryv, který byl původně využíván jako skládka stavební sutě, v prohlubni vybudované výslovně k tomuto účelu. Uprostřed rozlehlé, jemně zvlněné pěstěné krajině se najednou objevují také malá odkrytá skála. Sounáležitost ke krajině je posílena a definována zemědělskými činnostmi, které se v místě vykonávají (sady s korkovými duby a vinice spravuje rovněž společnost Nabeiro). Tyto určující prvky byly navíc doplněny znalostmi místní architektury.
Vinařství o půdorysných rozměrech 40 x 120 metrů je založeno na stávající prohlubni a představují jej prakticky 9 metrů vysoké zdi bez oken. Veškerá doprava a návštěvnický vstup se nachází na jihovýchodním konci stavby. Tato část je zároveň o jedno poschodí vyšší než zbytek stavbya nabízí se odtud přístup na panoramatickou střešní terasu. Zásobování je umístěno na opačném konci domu. Mezi tím se nachází celý výrobní proces a zastíněná skladovací oblast.
Álvaro Siza
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 07.03.14
Návštěvnost: 29162 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Krize? vilda 20.03.14 10:34
Krize Tomáš Vích 20.03.14 19:55
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.