Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Sdružení nezávislých architektů

Autor: Jakub Heidler, Vojtěch Rýzner, Tomáš Wožniak, Oldřich Wachtl, Karel Kadeřábek
Spoluautor: Atelier Heidler Architekti
Adresa: Podolská 5, Podolí, Praha, Česká republika
Náklady: 30 000 CZK Projekt: 2013
Realizace: 2013 Užitná plocha: 30 m²

Na začátku byla myšlenka. Pěti architektům se naskytla možnost pronájmu administrativní plochy. Dosud každý seděl doma u svého počítače a pracoval na projektech pro známé. Jako jednotlivci fungovali efektivně, ale dohromady mohlo vzniknout něco daleko zajímavějšího. A tak se půjčilo nářadí a začalo se pracovat na projektu. Hlavním mottem návrhu se staly 3 body: použití recyklovaného materiálu, jednoduchost - čistota prostoru, sdílení jako cesta ke společnému cíli.
Zhmotnění myšlenky začalo výběrem recyklovaného zbytkového materiálu - OSB desek. Pro rychlost a jednoduchost realizace nábytkových kusů byla nezbytně nutná pořádná příprava. Každá plocha se rozkreslila do formátů výrobních desek. Interiér je kompletně vybavený z jednoho materiálu, spojovacích prvků a povrchových nátěrů. Běžně používané hrany jsou broušené, exponovaná místa dostala až 3 vrstvy laku. Projekt i s realizací byly vlastními silami dokončeny během 7 dní intenzivní spolupráce. Celkové náklady na materiál nepřekročily hranici 30 000 Kč.
Hlavním prvkem pro vznik kvalitní architektury se stal společný pracovní stůl. Jednací prostor hned za dveřmi slouží ke komunikaci s klientem. Úložné prostory byly zavěšeny do stropních nosníků. Nástěnka přes celou stěnu poskytuje dostatečně velkou plochu pro konzultaci a prezentaci v průběhu navrhování. Podlaha byla kvůli praktičnosti opatřena tmavší barvou.
S určitou dávkou tolerance a kompromisu dokáže na 30 m² pracovat 5 - 6 lidí. Při sdílení otevřeného prostoru se domluvila pravidla údržby a respektu ostatních. Realizovaný prostor se stal inspirací pro další projekty vznikající v atelieru. Celý prostor stojí na jednoduchém řešení, racionální dispozici, sdílení prostoru a myšlenek.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 02.03.14
Návštěvnost: 40958 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Cíl bez cíle... Adam.e@volny.cz 01.03.14 14:27
cíle Jakub Heidler 02.03.14 22:21
Dobra myslenka ginni649 21.05.14 12:03
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.