Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Restaurace ZOO Praha

Autor: AND architektonický atelier | Vratislav Danda, Pavel Ullmann, Radovan Kupka
Adresa: ZOO Praha, Praha, Česká republika
Investor: ZOO Praha
Náklady: 19 000 000 CZK Projekt: 2012
Realizace: 2012 - 2013

Nová restaurace pro návštěvníky ZOO leží mezi novými areály slonů a hrochů, před vstupem na lávku k Africkému domu. Umístěna je v lokálním centru severní části areálu pražské zoologické zahrady. Návštěvníkům nabízí klidné posezení s výhledem na výběhy. Objekt je jakoby zabalen do zeleně, má pouze jednu důležitou fasádu – tu orientovanou do ZOO. Je řešena jako terénní útvar, jehož čelní kamenná stěna je prolomena velkým proskleným otvorem. Daleko vysazená markýza, jež jej překrývá, poskytuje stín. V zimě pak restaurace nabízí až 60 míst v interiéru.

Objekt má železobetonovou konstrukci; obklad fasády je ze štípaného pískovce. Zatímco vegetace pokrývá oba boky budovy i střechu, z jihu se stavba otevírá celoprosklenou fasádou směrem do areálu zahrady. Tuto prosklenou fasádu lze téměř celou odsunout, a propojit tak interiér s exteriérem. Zásobování probíhá zezadu, kde také jednoduchá fasáda navazuje na ostatní objekty, jež tvoří hranici areálu ZOO.Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Kateřina Lopatová, 13.05.14
Návštěvnost: 32090 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.