Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Interiér soukromé ordinace a čekárny dětského doktora

Autor: VENCLOVSKY/ARCHITEKTI | Petr Venclovský, Anna Venclovská
Autor obrázků a herního objektu: Michal Novotný
Adresa: Poliklinika Vysočany, Praha, Česká republika
Realizace: 2012 Užitná plocha: 53 m²

Do procesu zřizování nové ordinace jsme byli přizváni v okamžiku probíhající rekonstrukce celého křídla Polikliniky ve Vysočanech, do kterého se měla ordinace dětského doktora stěhovat. Navrhli jsme nerozdělovat ordinaci na dvě místnosti příčkou a místo umyvadel vybudovat přípravu pro kuchyň. Na podlahu jsme nechali položit světle béžovou pryžovou krytinu místo obvyklého skvrnitého PVC.
Ordinace je koncipována jako jeden spojitý prostor, nábytek a zařízení je podle funkcí rozmístěn po jejím obvodu. Nábytek ve světlých pastelových barvách jsme navrhli co nejjednodušší s maximálním úložným prostorem tak, aby v ordinaci a čekárně zůstal dostatek volného prostoru. Aby se malí pacienti cítili dobře, jsou v čekárně i ordinaci hrací koutky a po stěnách obrázky. Čekárna je vytapetovaná tapetou s rámečky určenými k pokreslení. Hrací objekt (vyřezávaná kaskáda s míčky) a obrázky v čekárně vytvořil sochař přímo pro konkrétní místo.

U vstupu z čekárny má zdravotní sestra k dispozici registraturu s kartotékou, pracovní stůl, komodu s přebalovacím pultem a šedozelený kuchyňský box se dřezem, lednicí a kontejnery na odpad. Vedle kuchyně je hrací koutek s Lego nástěnkou, Lego boxy na drobné hračky, nad tím podsvětlený optotyp.
Doktor sedí naproti sestře, za sebou má polohovatelné vyšetřovací lůžko s měřením a dvoumetrovou růžovou komodu, která nese přebalovací pult z tmavě modrého omyvatelného textilu a kojeneckou váhu. Pracovní stoly sestry a doktora mají dubovou pracovní desku, podnož stolu tvoří bílé šuplíkové boxy a malé bílé knihovničky na hračky a knihy. Před stoly jsou dvě židle pro rodiče a pacienty.
Velká stěna naproti dveřím je pokrytá mapou světa. Prostředí zabydluje i řada květináčů s květinami na kartotéce. V prostoru se kolíbá houpadlo pro děti.
Projekt
Fotograf
Tomáš Balej
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 14.02.14
Návštěvnost: 38772 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
mapa světa Mára 16.02.14 21:18
Paráda Holos 17.02.14 09:41
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.