Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Kostel Sønderbro
Sønderbro Kirke

Autor: Niepoort Studio | Paul Erik Niepoort
Adresa: Bygholm Parkvej 1, Horsens, Dánsko | mapa
Web: www.sogn.dk/soenderbro
Realizace: 1969 - 28.11.1971

Kostel Sønderbro v Horsens, který v letech 1969-71 navrhl dánský architekt Paul Niepoort, patří mezi nejdůležitější poválečné sakrální stavby v Dánsku a její autor mezi pětici nejvýznamnějších skandinávských tvůrců. Kostel ležící v obytné čtvrti na jihovýchodním předměstí je nadčasovým uměleckým dílem skládajícím se z hlavní lodi pro bohoslužby, společenských sálů a krytého předprostoru. Na západní straně vstupního nádvoří se po vzoru italských 'campanile' nachází vertikální dominanta zvonice. Skulpturálně ztvárněný objekt kostela v sobě nezapře inspiraci v tvorbě finského architekta Alvara Aalto.
Nosnou konstrukci ze železobetonu a cihelného zdiva sjednocuje bílý nátěr. Vnitřní prostory jsou stroze zařízeny. Každému detailu přitom byla věnována velká pozornost, ale nejvíce se Niepoort věnoval způsobu denního osvětlení, které přichází skulpturálně tvarovanými stropními světlíky a úzkými štěrbinami ve stěnách.
Autor: Petr Šmídek, 10.02.14
Návštěvnost: 16163 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.