Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Café Illy

Autor: Tomáš Pilař
Adresa: Mlýnská-Pavelčákova, Olomouc, Česká republika
Realizace: 2002

Byl jsem velice příjemně překvapen, když jsem poprvé uviděl portál kavárny Illy v Olomouci. Ve městě kontrastů, kde naleznete krásně opravené historické náměstí s pozdně gotickou radnicí, ale také fialové sloupy pouličního osvětlení pár kroků od něj. Další kousek města - zbytky původního městského opevnění - zkrásněl a oživl. Další osvícený investor s vkusem, říkal jsem si. Krásný počin architekta Tomáše Pilaře, který je znám zejména jako spoluautor realizace Knihovny Filozofické fakulty MU v Brně (Grand Prix 2002). Byl jsem o to víc zklamán a šokován nařízením památkového odboru města Olomouce tento portál odstranit (nejpozdeji do 15.3.2003.) Původně byl v tomto prostoru odpudivý výkup lahví a v mezičase také vietnamský prodej.
Doporučuji místo navštívit co nejdříve, abyste si stihli udělat vlastní názor na místní památkový odbor. Kavárnu naleznete velmi jednoduše na frekventované křižovatce u Okresního soudu. Jednání státního orgánu je příkladem, jak znechutit osvíceného investora a velmi kvalitního architekta.
Zdroj: Jaroslav Mach
Vložil: Jan Kratochvíl, 15.08.05
Návštěvnost: 74536 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Ooooooooo! Kateřina Váňová 02.10.09 13:12
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.