Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Byt Běžecká

Autor: under-construction architects | Erika Vašutová
Adresa: Běžecká, Strahov, Praha, Česká republika
Projekt: 2006, 2011 Realizace: 2006, 2012
Užitná plocha: 86 m²

Byt v novostavbě bytového domu nedaleko parku Ladronka skýtá téměř kvalitu rodinného domu s terasou a vlastním výběhem na trávu. Původní dispozice 4+kk byla přeměněna na 3+kk s ohledem na co největší kontakt denní části se zelení a západním světlem. Veliká prosklení dvou původních místností - obývacího pokoje a ložnice - dala základ novému řešení. Byla odstraněna příčka a tak vznikl velkorysý prostor na celou šířku částečně kryté terasy. Ta je výškově nad komunikací a její porostlý gabiónový plot tvoří úplnou vizuální bariéru. Atmosféra odpolední siesty na zahradě, či večerního grilování je tedy dokonalá.
Otevřený obývací pokoj s kuchyní, jídelnou a pracovnou odráží smýšlení mladého aktivního manažera, který tráví prací doma významnou část dne. K pracovní části je přimknuta odpočinková zóna s prosklenou knihovnou, která se dle potřeby změní na příležitostný pokoj pro hosty. Noční část bytu je orientována na východ a netradičně sousedí s otevřenou pavlačí obsluhující už však jen dva byty.
Byt je koncipován jako co nejvíce otevřený a vzdušný, pouze s vloženou “dřevěnou kostkou“ sociálního a technického zázemí. Dle potřeby je možné denní a noční části oddělit posuvnými dveřmi. Přestože byt disponuje pouze 86 m², působí prostorně a poskytuje uživatelům každodenní pocit kontaktu s přírodou.
Projekt
Fotografie
Robert Žákovič
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 26.01.14
Návštěvnost: 35011 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Snaha by byla... jasnek 30.01.14 21:27
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.