Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Café Steiner

Autor: RAW | Petr Mutina
Adresa: Gorkého-Čápkova, Brno, Česká republika | mapa
Web: www.cafesteiner.cz
Realizace: 2002

V přízemí nárožního domu z 30. let od brněnského Žida Endre Steinera vznikla velmi intimní a příjemná kavárna. Lví podíl na jejím architektonickém návrhu má Petr Mutina z brněnského ateliéru RAW.
Nejvýraznějším znakem tohoto kavárenského interiéru je především obklad stěn a stropu, který je proveden z odpadních kousků vzniklých při výrobě dřevěných skládacích metrů. Příjemná dubová textura je místy oživena jasně nalakovaným kouskem dřívka, a tak stěny získávají další výtvarný plán. Podobné skládané struktury jsou blízké kamennému vrstvení, které si ještě dobře pamatujeme z lázní ve Valsu nebo které snad uvidíme také v olomouckém Arcidiecézním muzeu od HŠH, nicméně dřevěná verze je mnohem opticky i hapticky příjemnější. O technických finesách a precizních detailech nemá ani cenu hovořit, protože se pro RAW staly typickými - viz Café Blau na Běhounské nebo Café Fischer na Masarykové.
Inu, kavárny RAWu jdou, o čemž svědčí i fakt, že se Café Steiner stalo druhým domo- vem členů brněnského Obecního domu. Každopádně kakao zde dělají dobré a narozdíl od Spolku Vám jej přinesou ve sklenici s ouškem, což osobně velmi oceňuji - 1*.
Autor: Jan Kratochvíl, 01.01.10
Návštěvnost: 78468 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.