Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Boutique Max Mara

Autor: RAW
Adresa: Pánská, Brno, Česká republika
Realizace: 1998

Po dvou letech od otevření butiku Idolo zrealizoval brněnský ateliér RAW další zajímavý obchod v centru Brna, tentokráte pro módního giganta - Max Mara. Zatímco Idolo působí až útulným pokojovým dojmem, Max Mara je chladná kráska. O to však zapůsobí na vaše smysly silněji, prodávané zboží je v tomto butiku až na prvním místě.
Práce architektů spočívala především v návrhu portálu butiku. Toto téma je v historii brněnské architektury téměř posvátné, celá řada slavných meziválečných architektů projektovala obchodní portály pro renomované i neznámé obchodníky a nepatrný zlomek z nich ještě můžeme v brněnských ulicích obdivovat.
Velkorysé piano nobile je tím nejlepším artefaktem, který po prvním setkání zanechá v kolemjdoucích příp. nakupujících nezapomenutelné dojmy. Jak říkají teoretici: "Takovou šajbu jsem už dlouho neviděl" aneb rozměry skla portálu jsou vskutku majestátní. Na kvalitní detaily jsme si již z dílny RAWu zvykli. Proporčně úžasný vstup s dvěma designovanými stupni jsem ještě nepřekročil…
Samotný výkladec se ještě více blíží jevištnímu portálu, místu častého zájmu architekta Rusína. Asymetrické minimalistické instalace ve výloze ruší dlouhé cenovky, ale z odstupu je dojem výtečný. Max Mara má v Brně skvělý butik, který posunul laťku o pár centimetrů výš.
Autor: Jan Kratochvíl, 15.08.05
Návštěvnost: 56246 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.