Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Nájemní byt, Praha-Vinohrady

Autor: Michal Schwarz
Adresa: Vinohrady, Praha, Česká republika
Realizace: 2010-11

Dům a projekt
Byt vznikl jako součást nástavby rohového činžovního domu v Praze na Vinohradech.  Původní projekt nástavby a půdní vestavby investorovi příliš nevyhovoval, ale rozhodl se jej změnit až ve chvíli, kdy na stavbě byly hotové obvodové konstrukce, včetně okenních otvorů a  také stropy. Pevně dané bez možnosti změny bylo také umístění a rozměr instalačního jádra.
Byt byl od počátku určený buď k pronájmu nebo prodeji, nikoli pro konkrétního vlastníka. Z toho důvodu nebyl součástí zadání ani jakýkoli nábytek kromě vestavěného.

Koncept
Byt je v ulici s příjemným výhledem do korun vzrostlých stromů a díky své orientaci podél fasády má velké množství oken. Rozhodl jsem se proto dispozičně rozčlenit byt tak, aby dojem z působivého prostoru zůstal v maximální míře zachován. Celý byt je tedy v podstatě poměrně rozlehlý open space s vloženým jádrem obsahujícím kuchyňský kout, koupelnu, wc a šatnu, ale s možností uzavření jednotlivých místností pomocí posuvných panelů. Koupelna je prosvětlena ze strany kuchyňské linky oknem s matným zasklením.

Materiály
V celém bytě, kromě koupelny a wc, je na podlaze položena dubová kantovka s olejovou povrchovou úpravou. Obvodové zdi a strop jsou omítnuty klasickou vápennou štukovou omítkou s bílým nátěrem. V koupelně a na wc je na podlaze lité Pandomo a na stěnách bílý, keramický, kalibrovaný obklad. Veškerý vestavěný nábytek i dřevěné obklady jsou z desek MDF s polyuretanovým nátěrem bíle barvy ve vysokém lesku. Kuchyňská pracovní deska je z dubové spárovky a stěna za linkou je částečně obložená lakovaným sklem, zbývající část tvoří matné sklo okna do koupelny.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 31.01.14
Návštěvnost: 34357 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Nápaditá dispozice Lumír Gazda 06.02.14 08:19
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.