Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Café Placzek

Autor: Atelier DPK, RAW | Tomáš Rusín, Ivan Wahla
Autor a stavitel domu: Arthur Eisler (1928)
Adresa: Minoritská 4, Brno, Česká republika | mapa
Realizace: 2013

Dům byl postaven v 30. letech 20. století a vykazuje velmi jednoduché až funkcionalistické tvarosloví. Je situován na jedné z mála romantických brněnských ulic - ulici Minoritské. Hlavní devizou kavárny se tak stala blízkost průčelí barokní fasády Minoritského kostela, která navozuje za prosklenými výkladci až "římsky" uvolněnou atmosféru. Z původních částí domu, postaveného Rudolfínou a Jakubem Rosenbergovými, se zachovalo především zajímavé vřetenové centrální schodiště. Ostatní prvky jako okna a portál byly již nepůvodní. V 30. letech se jednalo o prodejnu textilu, která měla v druhém podlaží na vestavěné galerii umístěn sklad látek. Portál byl přestavěn v 70. letech 20. století a nahrazen hliníkovým podřadné úrovně a fasáda byla opatřena nevhodným nátěrem.
V přízemí kavárny je kromě míst u stolků umístěn bar a potřebné zázemí. V patře jsou umístěny toalety návštěvníků a další místa k sezení. Celkem má kavárna cca 50 míst.
Součástí kavárny je i nově navržené interiérové schodiště spojující úroveň 1.np a 2.np a nový kruhový otvor galerie.
Fasáda je opatřena novým portálem zahrnujícím dvě patra kavárny. Portál je navržen z atypických ocelových válcovaných profilů v černé barvě s vloženým  obkladem z leštěného zlatého travertinu. Portál je pro letní období navržen v celé šířce jako otevírací. V levé a pravé části portálu jsou umístěny vstupy do kavárny a do bytového domu. Interiér kavárny je navržen v dubových dýhách, mořených do medových odstínů a lemovaných masivními dubovými profily. Součástí obkladu je integrované nepřímé osvětlení  LED zdroji. Na podlaze je položena bílá travertinová dlažba. Těleso baru je obloženo černou skleněnou mozaikou. Lavice podél stěn jsou potaženy černou kůží, černé desky stolků mají v ploše vloženou bílou travertinovou desku, židle jsou ohýbané, bukové, černé s vyplétaným opěradlem. V prostoru jsou zavěšena výrazná světla nad stolky a centrální světlo v kruhové galerii. Jsou vyrobena z tenkých přírodních dýh, probarvených do červené barvy.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 26.11.13
Návštěvnost: 46300 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Gratulace Pavel Nasadil 26.11.13 21:02
Vstup Antonín Konečný 27.11.13 17:20
Gratulace Jan Stolek 27.11.13 19:25
CAFÉ "TRAVERTIN" - OPEN 2.12. 2013 Ondřej Veselý 28.11.13 13:50
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.