Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Nájemní byt Letná

Autor: 0,5 Studio | Pavel Nový, Vít Svoboda
Adresa: Letná, Praha, Česká republika
Realizace: 2013 Užitná plocha: 24 m²

Byt se nachází v jednom ze sedmi funkcionalistických domů od architektů Jaroslava Stockara a Josefa Šolce na Praze 7.  Dům byl navržen společně s kinem jako zakázka Penzijního fondu zaměstnanců Národní banky v letech 1937-40. Rekonstrukce bytu navazuje na jedinečnou atmosféru místa a doplňuje zachovalé prvky v domě v souladu s požadavky na současné bydlení.
Požadavkem investora, bylo navrhnout byt k pronájmu pro maximálně dva nájemníky, využít poměrně malou plochu a uchovat jedinečnou atmosféra s odkazem na "gesamtkunstwerk" celého domu, potažmo bloku. Speciálním požadavkem klienta bylo využívat kombinaci černé a bílé v povrchách či materiálech, tak aby tento dialog barev nijak neomezoval budoucí nájemníky.
Vstup do bytu je ze společných prostor přímo do malé kuchyňky. Zde je i botník obložený nerezový plechem, který opticky zvětšuje prostor. Tento prostor tvoří filtr mezi koupelnou a obývacím prostorem. Kuchyňská linka i ostatním vybavením bytu bylo navrženo na míru malé dispozici. Z důvodu optického zvětšení a sjednocení prostoru, byla použita keramická dlažba s geometrickým vzorem.  Tato dlažba je použita na podlahu kuchyně a koupelny a také jako obklad u kuchyňské linky. Vstup do koupelny je dřevěnými posuvnými dveřmi, které jsou lazurovány do odstínu šedé. V prostoru koupelna je vestavěná pračka a umyvadlo do jednotného bloku, který je sjednocený stejným materiálem. Obytný prostor je orientovaný do klidného vnitrobloku. Je zde vestavěná postel s úložnými prostory, jídelní stůl a další potřebné úložné prostory. Původní parketová podlaha byla zachována. Nově navržený vestavěný nábytek využívá maximálně dispoziční možnosti bytu, tak aby opticky nezmenšoval prostor. V kontrastu k němu je v interiéru použit volný dobový nábytek. Výrazný prvek interiéru je lustr české výroby z období 50. let v Bruselském stylu. Světelnou atmosféru prostoru dokreslují nástěnná světla.
Jednoduchý dialog mezi novými vstupy a dobovými prvky vytváří bezčasou atmosféru interiéru.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 19.11.13
Návštěvnost: 40948 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
poznámka k barevnému řešení Dagmar Kovalčíková 21.11.13 13:23
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.