Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Restaurace Fresco Gusto

Autor: ORESTA spol.s r.o. | Vít Čermák, Dalena Čermáková, Pietro Giuffrida, Pavel Čárský
Adresa: Národních hrdinů 312, Dolní Počernice, Praha, Česká republika | mapa
Web: www.frescogusto.cz
Realizace: 2012

Původní zchátralý objekt s nevyužitou prodejnou situovaný v Dolních Počernicích se stal základním kamenem pro restauraci, kavárnu a pekařství Fresco Gusto. Na počátku byl nápad vytvořit pekařství s pár stoly k posezení. Postupem času jsme spolu s investorem dospěli k návrhu rekonstrukce celého objektu včetně podkroví a v průběhu výstavby nalezeného sklepa.
Původní objekt jsme očistili od všech vnitřních konstrukcí a nechali vyniknout původní sice nehistorické, ale krásné konstrukce - cihlovou zeď, dřevěný krov, sklep. V půdorysu zchátralé přístavby jsme navrhli přistavět prosklenou hmotu otevřenou do patia - zahrádky. Přístavba svým konceptem kontrastuje s původním objektem a zároveň tvoří propojení mezi interiérem a exteriérem.
Původní část jsme otevřeli do krovu. Nad zázemím je vytvořena galerie přístupná schodištěm od vchodu. Podstatnou část z půdorysu ukrojil prodejní pult a bar. Při průchodu ze staré do nové části se pod nohami změní materiál podlahy z prken na betonovou stěrku. Střešní okna vystřídá strop prosvětlený třemi plošnými svítidly krytými Barrisolem, z nichž prostřední kopíruje prosklený otvor do vinného sklípku. Skrz posuvná okna se dostaneme na stinnou zahrádku, odkud je přístup po schodišti do zmiňovaného sklípku. Severní strana zahrady je ukončena dřevěnou stavbou pro skladování venkovního nábytku, která postupně zaroste zelení.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 22.11.13
Návštěvnost: 44766 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Perfetto! Matej Farkaš 23.11.13 20:45
velmi útulné Milan 28.11.13 09:01
Klobouk dolů ! Jaroslav Vlach 28.11.13 09:59
Super granko 28.11.13 10:03
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.