Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Kolekce stolů

Autor: AI - DESIGN, s.r.o. | Petr Vágner
Adresa: Česká republika
Realizace: 2013

Záměrem bylo vytvořit příjemný a bezvadně funkční doplněk interiéru, který zároveň umí navodit vlastní atmosféru. Důležité bylo, jak se člověk bude cítit, když si ke stolu sedne a stráví u něj nějaký čas. Co budete vnímat, až se ho dotkne a jak na vás bude celkově působit. K tomu, aby byl pocit ze stolů co nejlepší, pomáhá i perfektní řemeslná kvalita, s jakou jsou vytvořeny do posledního detailu. Všechny podnože jsou vyrobeny z nerezové oceli, která je ručně leštěna, skleněné desky jsou ručně pískované.
Téma průhlednosti stolní desky, které se prolíná u každého stolu, bylo nesmírně důležité. To, co vidíme nebo naopak nevidíme, když člověk sedí u stolu, ovlivňuje náš celkový dojem a nepřímo i naše jednání. Proto jsme citlivě pracovali s pískováním. U jídelních stolů je průhledná jen malá část úplně ve středu, aby nedocházelo k nechtěným pohledům pod desku stolu. Zároveň se však jemně odhaluje vlastní podnož stolu, kterou tvoří vždy tři navzájem propojené nohy.

Sluneční stůl
Stůl barevný má uprostřed desky kruhové sklo, které je směrem od obvodu ke středu pískováno do ztracena. Když pohlédneme do středu, zobrazí se nám jakoby v mlze konstrukce stolu pod deskou. Vidíte přitom jasně jen její prostřední část, ale k okraji skla vše jakoby mizí, jakoby se ztrácí v oparu nad ranní loukou prozářenou vycházejícím sluncem. Proto jsme velký stůl se žlutou deskou nazvali Sluneční.
Skleněný střed stolu lze jednoduše vyjmout a v budoucnu bude možnost dokoupit otočnou desku, mělkou nádobu na led nebo praktický dřevěný střed na odkládání horkého nádobí.

Měsíční stůl
Skleněná deska Měsíčního stolu dokáže nádherně vést světlo přes pískování až k oblé hraně a zářit do prostoru. Stůl při osvětlení působí jako zářící bod, jako hvězda na obloze rozzářená měsíčním světlem. Může se stát hlavním motivem vaší jídelny, restaurace, kavárny, nebo zasedací místnosti.

Konferenční stolek
Konferenční stolek vychází z konceptu velkého skleněného stolu. Pro zvýšení odkládací plochy má dvě úrovně skleněných desek. Otvorem spodní desky prorůstají nohy stolu k desce horní jako stonky rostliny, která podpírá svůj květ.

Stolek na víno

Stolek na víno má uprostřed otvor pro umístění láhve. Láhev se prostrčí skleněnou deskou a spočine na nohách stolku. Největší pozornost jsme věnovali styku stolu a láhve, přesněji místům, kde se navzájem dotýkají. Aby nedošlo k poškození jednoho nebo druhého, je do otvoru skleněné desky důmyslně vložena ochranná guma. Stejné řešení jsme použili v místech, kde se láhev dotýká kovových nohou. Manipulace s láhví je tedy zcela bezpečná. Stolek je možné používat se všemi typy lahví vína, sektu i šampaňského.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 22.10.13
Návštěvnost: 34351 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Stolek na víno Pavel 24.10.13 09:37
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2017
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.