Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rekonstrukce bytu v Opavě

Autor: Radomír Otýpka
Adresa: Opava, Česká republika
Realizace: 6 / 2012 – 11 / 2012

Cílem návrhu bylo propojit jídelní a obývací prostor s kuchyní do jednolitého funkčního celku. Barevnost tohoto hlavního prostoru je kombinací bílého lamina, stříbrné stěrky a hnědého dřeva a převažují zde světlé tóny, které jej opticky zvětšují. Barevná tonalita navozuje příjemný pocit prosvětlené útulnosti. Stříbrná stěrka dodává interiéru dynamiku, svěžest a současný look.
    Ložnice je laděna do modrošedé barevné kombinace, která se staví do opozice ke stávajícímu nábytku a vytváří tak zajímavé napětí. Nově vytvořený předěl mezi šatnou a ložnicí je navržen v organické půdorysné stopě, čímž maximálně odpovídá ergonomii pohybu osob v prostoru a snaží se využít v nejvyšší možné míře danou kubaturu místnosti.
    Hala je řešena jako reprezentativní vstupní prostor, který poskytuje dostatek komfortu při kumulaci osob v případě návštěv a zároveň vybízí k navštívění obývacího a jídelního prostoru.
    V celém řešeném interiéru se potkávají puvodní prostorové vztahy a původní objekty s nově doplněnými zařizovacími předměty, které se proti nim materiálově vymezují. Vzniká tak napětí, které celý interiér oživuje a vytváří nezaměnitelnou specfickou atmosféru bytu.
Projekt
Fotograf
Jakub Zdechovan
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Milan Domkář, 06.09.13
Návštěvnost: 47465 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Pěkná práce! Klára Bittnerová 11.09.13 08:47
Koupelna Jan Vavrušák 12.09.13 06:12
skříň s kulatým rohem sedlak 12.09.13 08:34
Příjemně doladěné Lenka Šiftová 13.09.13 22:18
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.