Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
KIT Digital
návrh interiérů pro společnost KIT Digital v novostavbě Office Centra Kavčí Hory

Autor: 4A architekti | Leigh D'Agostino
Spolupráce: Jana Hamrová, Eva Bradáčová, Hana Sedláčková
Adresa: Kavčí Hory Office Centre, Praha, Česká republika
Realizace: 2011 Užitná plocha: 3000 m²

Klient:
Klientem byla mezinárodní společnost KIT Digital působící v oblasti digitálních médií. Požadovali takové pracovní prostředí, kde by jejich zaměstnanci profesně rostli, byli motivováni a měli k dispozici prostor jak pro psychickou, tak i fyzickou pohodu.

Koncept:
Konceptem je síť pixelů, založených na geografických lokalitách a síť dalších jevů asociovaných s digitálními médii. K ilustrování klientových globálních aktivit jsme navrhli interiér jako destinace. Jsou to lokality jako například oceán/ pláž; džungle / savana ; poušť / oáza ; urbanizované prostředí / noční město. Jevy jsou navázané na film, video, digitální umění a kulturu. Konkrétně byl například recepční pult inspirován televizním studiem. K neformálním jednáním nebo pro soukromé hovory zaměstnanců slouží třeba dekadentní měkká polstrovaná kostka inspirovaná kulisami filmové scény a abstraktními asociacemi k filmům inspirovaný opuštěný karavan, nebo překvapivý kokosový ořech. Recepční pult se rozvíjí jako filmový pásek a volně přechází přes točitého schodiště do zvlněného prostoru na sezení až do barového pultu. Použité materiály a vytvořené pohledy jsou kombinovány tak, aby podpořily celistvý koncept, podněcovaly smysly a vytvářely sociálně komunikativní prostředí.

Srdcem kanceláře je "HUB"- kreativní, uvolněný sociální prostor na hraní, který propojuje všechny ostatní pracovní prostory. Kolem HUBu se tyčí kanceláře nadřízených, které jsme pojali jako "exempláře v kompotových sklenicích", tedy v prosklených místnostech. Zde nás jediné slovo, kterým nadřízení charakterizovali svůj ideální pracovní prostor, vedlo k návrhu jejich interiérů. Vznikla tím další jevová různorodost celého prostředí.

Kancelářské prostory orientovány radiálně kolem HUBu mají podobu "open plan". Obě části jsou navrženy pro práci "kdekoliv" a jsou promyšleny s ohledem na praktičnost a tak, aby umožňovaly dostatek soukromí. Oddělení pak mají také stálá pracovní místa.

Další vrstvou konceptu byly skleněné příčky, potažené "džunglí"; bublinami perforované bílé tabule mezi kancelářemi, na které se dá psát. Beduinská, jutou potažená zasedací místnost; velkoplošná grafika "Režiséři a jejich múzy" na stěnách, plážová prkenná promenáda se promítla do zasedací místnosti, kino s kapacitou 30 míst je v barvách nočního města, na záclony se dá promítat video a v boudě se zvlněným travnatým koutem, tzv. "grassy knoll" mohou zaměstnanci hrát playstation a odpočívat. Místnost pro natáčení interního zpravodajství je jako z BBC.

Pracovní prostředí se stále vyvíjí. "Práce není domovem. Nechtěli jsme zaměstnancům vytvářet druhý, pohodlný domov. Ale kreativní, zábavné, flexibilní prostředí plné inspirace a nových podnětů."

Materiály:
Studie a analýzy prostředí, atmosfér a "nálad" odvozených od různých míst ve světě se postupně vyvinuly až ke konkrétním materiálům.
Stropy - původní bílé, kovové podhledové desky, z nichž jsme asi polovinu odstranily, a na černo nastříkali to, co ukrývaly
Podlahy:dřevěné, dubové průmyslové mosaiky, dubové palubky, "pixely" z marmolea, epoxidový nátěr, umělá tráva, koberce
Stěny: sádrokarton, sklo, laminát
Vestavěný nábytek: truhlářské práce na míru, kovové prvky,čalounění
Mobilní nábytek: Vitra, Techo, systémové kancelářské stoly - design od 4a architekti a různé další


Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 02.09.13
Návštěvnost: 39352 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.