Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
RIMOWA City

Autor: Studio A s.r.o. | Karel Kupec, Zuzana Matoušková
Adresa: Pelhřimov, Česká republika | mapa
Investor: RIMOWA CZ, Liwa CZ
Projekt: 03/2012 Realizace: 04/2012 - 02/2013
Zastavěná plocha: 5668 m²

S odkazem na loni uvedenou realizaci firmy RIMOWA CZ v Pelhřimově předkládáme dostavbu areálu této firmy, která dostala název RIMOWA City. Jde o realizaci, kde se na jednom místě buduje komplex nejen finálního výrobce, což je firma RIMOWA CZ, která vyrábí luxusní kufry a zavazadla, ale i doprovodných firem subdodavatelského typu jako je firma Arla (Švédsko), Südhaus Plamet (Německo) a Liwa CZ (Česká republika). Všechny jmenované firmy získaly uvedenou realizací místo v tomto městečku a logisticky tak zpřehlednily vnitropodnikovou dopravu materiálů a výrobků. Efektivita tohoto tahu je nasnadě.

Samotné situování objektu pro firmu Arla, Südhaus Plamet a samotnou budovu pro firmu Liwa CZ odděluje od původní budovy RIMOWA CZ městská komunikace, která podzemním tunelovým propojem spojuje firmu Arla s firmou RIMOWA CZ, a v dnešních dnech bude inteligentní transportní systém povýšen o propojení do firmy Südhaus Plamet a do firmy Liwa CZ. Firma Arla vyrábí polykarbonátové desky a obě další firmy jsou nápomocny dodávkou vnitřní vybavenosti kufrů. Konstrukce hal zůstává v klidné nevzrušivé formě a v materiálové návaznosti na mateřskou budovu. Jedná se tedy o železobetonové skelety, plechové zateplené skládané pláště s charakteristickým podélným rýhováním, které koresponduje se samotným rýhováním kufrů. Budovy jsou vytápěny převážně vzduchotechnickými jednotkami se zakomponovanou rekuperací a respektují různé požadavky výměny vzduchu na jednotlivých pracovištích. Budova pro firmu Arla a Südhaus Plamet ještě respektuje jednoduchou barevnou kompozici v podobě imitace hliníkového kufru, ale samostatně stojící budova firmy Liwa CZ si již dovoluje své administrativní průčelí barevně a povrchově odlišit. Vnáší se tak první vzruch v podobě oranžového barevného akcentu.

Administrativní zázemí a zázemí pro zaměstnance si opět hraje s dostatečným prosklením jak do exteriéru, tak i v interiéru.  Interiér je obohacen o řadu atypických prvků, které jsou rovněž součástí návrhu. Celou kompozici postupně doplňuje již zbudovaná parkovací plocha pro firmu RIMOWA CZ a nově stavěná parkovací plocha pro firmu Liwa CZ.  Městečko má i vnitřní informační systém, který dostatečně orientuje návštěvníka v prostoru.

Již dnes probíhá plánování dalších staveb, jako je hlavní třípodlažní sklad, který bude propojen podzemním inteligentním dopravníkovým systémem se stávajícími budovami.  Dále jde o přebudování původního areálu stojícího v sousedství pro další dvě subdodavatelské firmy, které by dodávaly do systému vnější komponenty kufrů. Komplexnost tohoto záměru, rychlost realizace, nabývající význam světové značky RIMOWA, existence RIMOWA shopu v Pařížské ulici v Praze, zvýšení výroby RIMOWA CZ, to vše vyvolává respekt po všech stránkách a zelitňuje českou část v rámci celé firmy, která působí nejen ve svém původním sídle, tedy Kolíně nad Rýnem, ale výrobní závody má v i v Kanadě a v Brazílii a je doplněna sítí dnes již téměř šedesáti renomovaných obchodních center po celém světě.


Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 09.08.13
Návštěvnost: 37145 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.